Świąteczna paczka dla Natalii

Okres świąt Bożego Narodzenia to nie tylko czas otrzymywania prezentów, ale również okazja do dzielenia się i pomagania. Wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grojcu, którzy w ramach działalności szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowali akcję „Świąteczna paczka”, dla 17-letniej Natalii z Grojca cierpiącej na porażenie mózgowe, epilepsję i nowotwór złośliwy.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Przez dwa tygodnie uczniowie, rodzice i nauczyciele przynosili do szkoły słodycze oraz inne produkty żywnościowe  o wydłużonym terminie przydatności do spożycia.
Wolontariusze posortowali i zapakowali wszystkie przyniesione dary. Było ich tak dużo, że konieczne było przetransportowanie ich samochodem dostawczym, użyczonym nieodpłatnie przez p. Dawida Waszkiewicza (firma Eurotynk z Grojca ), za co serdecznie - dziękujemy!

22 grudnia 2017 roku nauczycielki: Katarzyna Waszkiewicz i Monika Bartosz (opiekun szkolnego Klubu Wolontariatu) przekazały rodzinie Natalii zebrane w ramach akcji „Świąteczna paczka” dary wraz z życzeniami świątecznymi od całej społeczności SP w Grojcu.
Rodzina dziewczynki nie kryła wzruszenia i prosiła o przekazanie wszystkim darczyńcom podziękowań za okazaną pomoc. Natalia sama wraz z mamą od 23 grudnia 2017 roku przebywa w domu. Jest już po cyklach chemioterapii i radioterapii. W wyniku powikłań nie chodzi i wymaga rehabilitacji. Oczekuje na badania kontrolne zamykające leczenie. W Nowym Roku życzymy jej tego, co w zyciu najważniejsze – zdrowia!

Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej
Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"
Kółko historyczne na pikniku kawaleryjskim