Żywa lekcja historii

Husarz polski w akcji - w roli husarza Mariusz Sajdak z klasy V

Dnia 24 lutego 2010 roku odbyła się w naszej szkole żywa lekcja historii pod hasłem "Muszkieterowie. Potyczki polsko - szwedzkie w XVII wieku." Uczniowie poznali  uzbrojenie muszkieterów, pikinierów i husarii polskiej. Niektórzy przebrani w stroje z epoki mogli poczuć na własnej skórze oddech historii. Społeczność szkolna bawiła się znakomicie, obserwując musztrę żołnierską i próby władania bronią z XVII wieku. Lekcję przygotowali członkowie Bractwa Rycerskiego z Gniewu, którzy już po raz kolejny odwiedzili naszą szkołę.

Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
Rekord dla NiepodległejŚwiętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! Akcja „Rekord dla Niepodległej”
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.