Żywa lekcja historii

19 czerwca gościliśmy w naszej szkole niezwykłego pasjonata historii- pana Arkadiusza Domińca, który prowadzi w Tychach Muzeum Śląskiego Września 1939. Przywiózł on ze sobą kolekcję militariów z czasów I i II wojny światowej i zademonstrował ją uczniom w trzech  grupach wiekowych.

Dzieci  z zainteresowaniem wysłuchały jego gawędy o mundurach i życiu codziennym żołnierzy. Największe emocje wbudził oczywiście pokaz różnorodnej broni.Warto było uważnie słuchać, gdyż finałem każdego spotkania był konkurs. Dla zwycięzców pan Arkadiusz przygotował wspaniałe nagrody - repliki orzełków legionowych. Nasza uczennica – Wiktoria Wójcik wykonała dla gościa niespodziankę. Namalowała na płótnie obraz przedstawiający ułana na koniu. Wręczając upominek, podziękowała w imieniu wszystkich uczniów za interesujące zajęcia.

Spotkanie to zostało zoorganizowane w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości. Dziękujemy radzie rodziców za sfinansowanie tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że entuzjazm gościa – jego pasja, zamiłowanie do historii udzieli się naszym uczniom.

Klasa IVc w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu
Rekrutacja 2019/2020SZKOŁY PODSTAWOWE – rekrutacja 2019/2020
Dla Babć i DziadkówZ okazji wspaniałych świąt - Dnia Babci i Dnia Dziadka - uczniowie przygotowali przedstawienie pt. "A z nieba posypią się Anioły..."