PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu realizowała projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”.

Projekt stworzył korzystne warunki do rozwoju dziecka rozpoczynającego naukę w szkole.  Wpłynął  również na poprawę jakości edukacji poprzez modernizację treści i metod kształcenia.

Praca z dziećmi prowadzona była podczas zajęć obowiązkowych w ramach realizacji podstawy programowej oraz na zajęciach dodatkowych. Tematyka, metody i sposób realizacji treści oparte były o autorskie pomysły nauczycielek, które realizowały trzy etapy tego projektu. W specjalnie zorganizowanych i wyposażonych ,,Ośrodkach Zainteresowań” uczniowie rozwijali indywidualne zdolności: językowe, matematyczno-przyrodnicze, muzyczno-ruchowe, intrapersonalne, interpersonalne. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się atrakcyjne pomoce dydaktyczne, przybory do ćwiczeń ruchowych, zestaw instrumentów perkusyjnych oraz pacynki wchodzące w skład  teatrzyku.

W czerwcu zakończył się III etap Projektu. Podsumowaniem zajęć dodatkowych był  pokaz efektów i osiągnięć dzieci, na który zaproszono panią dyrektor, rodziców, nauczycieli, dzieci z klas II i III oraz gości z przedszkola.

Realizując projekt, szkoła wzbogaciła się o nowe pomoce dydaktyczne  Natomiast uczniowie zyskali  szansę na rozwijanie indywidualnych  predyspozycji intelektualnych.

Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).