15 lat z Sienkiewiczem

W grudniu obchodziliśmy kolejny Dzień Patrona. Już 15 lat Henryk Sienkiewicz zachęca naszych uczniów do czytania i poznawania przeszłości Polski. W tym roku obchody przygotowały panie Katarzyna Mendyk i Beata Smolarek. Zorganizowano turniej wiedzy o patronie, a także konkurs plastyczny, na który młodzi artyści przygotowali kolorowe portrety przedstawiające bohaterów z książek Henryka Sienkiewicza. Powstała interesująca wystawa prac wszystkich uczestników. Podczas święta odśpiewano radosną piosenkę szkoły, wyświetlono prezentację multimedialną ukazującą najważniejsze fakty z życia i twórczości patrona, nagrodzono wyróżnionych uczniów. W obchody zaangażowały się wszystkie klasy, uczestnicząc w konkursach i przebierając swojego przedstawiciela za jedną z sienkiewiczowskich postaci. Oczywiście najchętniej wybierano bohaterów powieści "W pustyni i w puszczy".

Dzień Edukacji Narodowej14 października w piękny jesienny dzień obchodziliśmy święto wszystkich pracowników oświaty.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów z Łazów.