15 lat z Sienkiewiczem

W grudniu obchodziliśmy kolejny Dzień Patrona. Już 15 lat Henryk Sienkiewicz zachęca naszych uczniów do czytania i poznawania przeszłości Polski. W tym roku obchody przygotowały panie Katarzyna Mendyk i Beata Smolarek. Zorganizowano turniej wiedzy o patronie, a także konkurs plastyczny, na który młodzi artyści przygotowali kolorowe portrety przedstawiające bohaterów z książek Henryka Sienkiewicza. Powstała interesująca wystawa prac wszystkich uczestników. Podczas święta odśpiewano radosną piosenkę szkoły, wyświetlono prezentację multimedialną ukazującą najważniejsze fakty z życia i twórczości patrona, nagrodzono wyróżnionych uczniów. W obchody zaangażowały się wszystkie klasy, uczestnicząc w konkursach i przebierając swojego przedstawiciela za jedną z sienkiewiczowskich postaci. Oczywiście najchętniej wybierano bohaterów powieści "W pustyni i w puszczy".

Biała Szkola
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!