8 Festiwal Młodego Aktora w Kętach

Dwie uczennice naszej szkoły Aleksandra Chrapczyńska oraz  Hanna Wójcik  zadebiutowały w  8 Festiwalu Młodego Aktora pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty i artystycznym patronatem Teatru Groteska w Krakowie. W ramach festiwalu odbyły się trzy konkursy,  w których łącznie wystąpiło 104 uczestników. Dziewczynki  wzięły udział w Turnieju Interpretacji Bajki i Baśni skierowanym do dzieci z klas I-VI szkół podstawowych. Podczas dwóch dni przesłuchań konkursowych, uczestnikom przyglądała się komisja artystyczna w składzie: Franciszek Kopczak – instruktor i animator teatralny, reżyser, wieloletni dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej, Magdalena Obidowska – aktorka Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej i Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt – aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Występom towarzyszyło wiele  emocji, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Była to także wspaniała okazja do doskonalenia swoich umiejętności. Uczennice rozwijają swoje zdolności podczas dodatkowych zajęć szkolnego kółka teatralnego prowadzonego przez Małgorzatę Chwierut.

4 kwietnia odbyła się Gala Finałowa, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazła się  Aleksandra Chrapczyńska, która  otrzymała Nagrodę Dyrektora Domu Kultury w Kętach. Cieszymy się, że interpretacja utworu Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"  została doceniona.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Aleksandra Chrapczyńska z 1a- przesłuchania konkursowe
Hanna Wójcik z 1a - przesłuchania konkursowe
Ogólnopolska Próba Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy
Międzynarodowy sukces uczennicy z naszej szkołyHania Płonka, uczennica naszej szkoły została nagrodzona w XVIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Darujmy światu pokój".
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.