1. Strona Główna
 2. O naszej szkole
 3. Biuletyn Informacji Publicznej
 4. Dokumenty szkolne
 5. Wydarzenia
 6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
 7. Kontakt
 8. Rada Rodziców
 9. Mapa Serwisu
 10. RODO

9. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

opis niedostepny

4 października 2019 roku w Szkole Podstawowej im Henryka Sienkiewicza w Grojcu obchodziliśmy 9. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Działania uczniów obejmowały trzy obszary:

 • Sprawdzenie uczniów klas IV – VIII, w jakim stopniu opanowali tabliczkę mnożenia,

 • Sprawdzenie znajomości tabliczki mnożenia przez mieszkańców naszej okolicy,

 • Przygotowanie poczęstunku dla uczniów, którzy uzyskali tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA i otrzymali medal – sowę w różnych kolorach. Przepyszne ciasta i babeczki były pieczone przez uczniów klasy VIa.


W szkole od samego rana było bardzo szumnie. W powietrzu dało się wyczuć atmosferę oczekiwania. Uczniowie już o godzinie 8.30 mieli przecież sprawdzać swoją znajomość tabliczki mnożenia.

Samorząd Uczniowski złożony z uczniów klasy VIa przygotował smakowite stanowiska dla ekspertów. Każdy uczeń, który zdobył ten tytuł, otrzymywał kawałek przepysznego ciasta lub babeczkę.

O godzinie 11.30 uczniowie wybrali się w plener. Ubrani w kamizelki odblaskowe, z transparentami, zestawami pytań i orderami z ochotą maszerowali po okolicy Grojca. W tym roku odwiedzili, jak zawsze, gminną bibliotekę publiczną. Wcześniej, oczywiście bardziej operatywne osoby, uzyskały zgodę na wizytę. Po drodze, starym zwyczajem, prosiliśmy spotkane osoby, aby wzięły udział w akcji. Dzieci w odblaskach zwracają na siebie uwagę i łatwiej jest im nawiązać kontakt z przechodniami. Wszyscy z zaciekawieniem przyglądali się, w jaki sposób uczniowie odpytują – jak to wszystko wygląda. Niektórzy sami z ochotą przyłączali się do zabawy i znakomicie odpowiadali. Nasze dzieci cieszyły się z każdego rozdanego orderu.

W bibliotece pracują sami eksperci! Pani dyrektor Gasidło też miała przygotowane pytania. W rewanżu uczniowie zostali z zaskoczenia odpytani ze znajomości tabliczki mnożenia i nie tylko… Zdali test bezbłędnie.

W drodze powrotnej odwiedzili punkt apteczny - tam również zastali eksperta. Wszyscy zachwyceni wracaliśmy do szkoły.

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był pełen emocji. Dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie imprezy. Gratulujemy EKSPERTOM i zachęcamy wszystkie dzieci do przypominania sobie tabliczki mnożenia podczas gier i zabaw. Wszystko po to, aby potem w takim dniu jak ten śpiewająco zdać egzamin i zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.  

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Jadłospis
Uwaga!5 marca została uruchomiona nowa strona internetowa naszej szkoły
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.
Interhead.pl