9. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października 2019 roku w Szkole Podstawowej im Henryka Sienkiewicza w Grojcu obchodziliśmy 9. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Działania uczniów obejmowały trzy obszary:

• Sprawdzenie uczniów klas IV – VIII, w jakim stopniu opanowali tabliczkę mnożenia,

• Sprawdzenie znajomości tabliczki mnożenia przez mieszkańców naszej okolicy,

• Przygotowanie poczęstunku dla uczniów, którzy uzyskali tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA i otrzymali medal – sowę w różnych kolorach. Przepyszne ciasta i babeczki były pieczone przez uczniów klasy VIa.

W szkole od samego rana było bardzo szumnie. W powietrzu dało się wyczuć atmosferę oczekiwania. Uczniowie już o godzinie 8.30 mieli przecież sprawdzać swoją znajomość tabliczki mnożenia.

Samorząd Uczniowski złożony z uczniów klasy VIa przygotował smakowite stanowiska dla ekspertów. Każdy uczeń, który zdobył ten tytuł, otrzymywał kawałek przepysznego ciasta lub babeczkę.

O godzinie 11.30 uczniowie wybrali się w plener. Ubrani w kamizelki odblaskowe, z transparentami, zestawami pytań i orderami z ochotą maszerowali po okolicy Grojca. W tym roku odwiedzili, jak zawsze, gminną bibliotekę publiczną. Wcześniej, oczywiście bardziej operatywne osoby, uzyskały zgodę na wizytę. Po drodze, starym zwyczajem, prosiliśmy spotkane osoby, aby wzięły udział w akcji. Dzieci w odblaskach zwracają na siebie uwagę i łatwiej jest im nawiązać kontakt z przechodniami. Wszyscy z zaciekawieniem przyglądali się, w jaki sposób uczniowie odpytują – jak to wszystko wygląda. Niektórzy sami z ochotą przyłączali się do zabawy i znakomicie odpowiadali. Nasze dzieci cieszyły się z każdego rozdanego orderu.

W bibliotece pracują sami eksperci! Pani dyrektor Gasidło też miała przygotowane pytania. W rewanżu uczniowie zostali z zaskoczenia odpytani ze znajomości tabliczki mnożenia i nie tylko… Zdali test bezbłędnie.

W drodze powrotnej odwiedzili punkt apteczny - tam również zastali eksperta. Wszyscy zachwyceni wracaliśmy do szkoły.

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był pełen emocji. Dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie imprezy. Gratulujemy EKSPERTOM i zachęcamy wszystkie dzieci do przypominania sobie tabliczki mnożenia podczas gier i zabaw. Wszystko po to, aby potem w takim dniu jak ten śpiewająco zdać egzamin i zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Uwaga!5 marca została uruchomiona nowa strona internetowa naszej szkoły
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.