Aktorzy z Grojca wystąpili podczas VIII Jarmarku Kasztelańskiego w Oświęcimiu

Scenka

Aktorzy z kółka teatralnego klas I - III zajęli I miejsce w konkursie teatralnym " O sztukach wszelakich, teatr jarmarczny", którego organizatorem było Muzeum Zamek w Oświęcimiu. Przygotowano go w ramach obchodów VIII Jarmarku Kasztelańskiego. Każda grupa mogła wybrać jeden z proponowanych scenariuszy. Ocenie podlegały: warsztat aktorski, dykcja , ruch, interpretacja tekstu, budowanie sytuacji scenicznych, poszukiwanie oryginalnych form wyrazu artystycznego oraz oprawa plastyczna i muzyczna spektaklu.  Laureaci konkursu wystąpili na scenie Rynku przed licznie zgromadzoną publicznością., wśród której nie zabrakło rodziców i najbliższych.  Po występie nastąpiło  wręczenie nagród i dyplomów.   W nagrodę nasi mali aktorzy wyjadą na spektakl " Zielony Wędrowiec" do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku - Białej i będą uczestniczyć w warsztatach teatralnych.

Następnie wspólnie z grupami rekonstrukcji historycznej wzięli  udział w przemarszu ulicami miasta. Rynek miasta zapraszał tego dnia do czasów średniowiecznych. Można było czerpać papier, tworzyć piękne witraże, piec podpłomyki, lepić z gliny oraz porozmawiać z rycerzami. Wspaniałą atrakcja był pokaz turnieju rycerskiego . Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc i wsparcie podczas występu.

Jarmark Kasztelański

Wręczenie nagród
Przemarsz  ulicami miasta
Przemarsz  ulicami miasta
Biała Szkola
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.