Czytamy polskie nowele

Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej promującej literaturę polską. W tym roku organizatorzy zaproponowali do czytania  nowele. Nauczyciele - poloniści wybrali dwa spośród 8 tytułów. Czytanie utworów odbyło się w dwóch mniejszych grupach. Uczniowie klas czwartych i piątych słuchali "Katarynkę" Bolesława Prusa, którą przeczytała pani Elżbieta Smolarczyk.  Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmej poznali historię sachema - ostatniego wodza Czarnych Wężów - bohatera noweli Henryka Sienkiewicza. Wprowadzenie do lektury przedstawił Wiktor Wisiorek, a fragmenty noweli czytali uczeń Szymon Spadek i pani Joanna Sałek. W organizację akcji "Narodowe Czytanie" zaangażowali się również pani Agata Mamica i pan Jarosław Cieciak.

Artystyczne sukcesy naszych uczennicUczennice naszej szkoły zdobyły pierwsze miejsca (w różnych kategoriach wiekowych) w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej.