1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Dla Niepodległej

opis niedostepny

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła włączyła się w te obchody, planując szereg działań, których wielkim finałem będzie oczywiście Święto Niepodległości 11 listopada 2018 roku.


Na początek klasy piąte zostały zaproszone do realizacji projektu „Dla Niepodległej”. Uczestniczyły one w zajęciach przygotowanych przez Bibliotekę Gminną w Grojcu. Podczas spotkania w sołtysówce uczniowie poznali biografię Józefa Piłsudskiego. Przeczytano książkę Wojciecha Widłaka zatytułowaną „Komendant wolnej Polski.” Marszałek nie będzie już tylko kojarzony z wąsami, szarym mundurem, szablą i ulubioną Kasztanką. Uczniowie przekonali się, że trzeba było wiele wysiłku i pracy pokoleń Polaków, aby dziś mogli cieszyć się czymś tak oczywistym jak wolność. Dla współczesnych Polaków oczywistym, ale cennym jak skarb.


Pani bibliotekarka Katarzyna Chowaniec – Bakalarska przygotowała zajęcia dotyczące trzech symboli narodowych Polaków, czyli flagi, godła i hymnu. Podczas spotkania zastanawiano się, czym dziś jest patriotyzm i jak można go okazywać. 

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Akcja „My ‘89”Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pamiętają ten ważny dla Polski rok przemian.
Międzynarodowy sukces uczennicy z naszej szkołyHania Płonka, uczennica naszej szkoły została nagrodzona w XVIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Darujmy światu pokój".
Jadłospis
Interhead.pl