W sobotę 12 stycznia barwny korowód kolędników skierował się do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grojcu. To już tradycja: uczniowie przygotowują bożonarodzeniowe przedstawienie, a na widowni zasiadają szczególni Goście. Jasełka są prezentem dla ukochanych Babć i Dziadków, którzy nigdy nie zawodzą. I tym razem bardzo licznie przybyli do nas z Grojca i pobliskich miejscowości.

Mieliśmy również przyjemność powitać w naszej szkole panią Wójt Gminy Oświęcim- Małgorzatę Grzywę, Radnego Powiatu, Sołtysa Wsi Grojec - pana Krzysztofa Wolaka, Radnego Gminy, Przewodniczącego Komisji Oświatowej - pana Mirosława Smolarka, przedstawicieli Rady Sołeckiej - panią Zofię Gryzełko oraz panów Adama Gonszcza, Albina Koima i Stefana Chowańca.

Intensywne przygotowania do obchodów Dnia Babci i Dziadka  trwały wiele tygodni. Dzieci pisały ozdobne zaproszenia i pracowicie wykonywały podarunki - kolorowe drzewka szczęścia. Gromadzono rekwizyty, kompletowano stroje, malowano dekoracje- każdy pomagał, jak mógł. Przedstawienie po raz pierwszy odbywało się na  nowo zakupionej szkolnej scenie, a to zobowiązywało do dbałości o każdy szczegół.

Czwartoklasiści spędzili wiele godzin na próbach pod czujnym okiem pani Katarzyny Mendyk, Beaty Smolarek i Agaty Mamicy,  aby w tym wyjątkowym dniu  choć na chwilę zabrać widzów do małego domku Marii w Nazrecie, do pasterskiego ogniska na hali, do pałacu okrutnego Heroda i w końcu do celu wskazanego przez gwiazdę: przed żłóbek Pana w betlejemskiej stajence. Mali aktorzy znakomicie zagrali swoje role.

Po przedstawieniu uczniowie kolejnych klas zaśpiewali wybrane przez siebie kolędy i zagrał zespół gitarzystów. Nadszedł też najlepszy moment, by wręczyć prezenty i wreszcie uściskać Babcię i Dziadka. Na zakończenie wystąpił szkolny zespół tańców narodowych. Młodzi tancerze w pięknych krakowskich strojach efektownie zatańczyli poloneza  i zaśpiewali wiązankę piosenek związanych z naszym regionem, co widzowie nagrodzili gromkimi brawami. Nad przygotowaniami zespołów oraz całą oprawą muzyczną czuwał pan Jarosław Cieciak.

Niezawodne, grojeckie Mamy, jak zwykle spisały się na medal! Upiekły mnóstwo przepysznych ciast i z uśmiechem podały gościom poczęstunek, stwarzając prawdziwie domową, świąteczną  atmosferę.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie serdecznie  dziękują za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości. Dziękujemy wszystkim gościom za życzliwe przyjecie naszego zaproszenia. mamy nadzieję na jeszcze niejedno miłe spotkanie.

Przygotowały:  Beata Smolarek i Agata Mamica

Wójt Gminy Oświęcim Małgorzata Grzywa podczas składania życzeń
Występy kółka tanecznego
Muzyczny prezent w wykonaniu klas I
Muzyczny prezent w wykonaniu klas II
Występy kółka gitarowego
Zaproszeni goście
Sala wypełniła się aż po brzegi
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.