Dzień Babci i Dziadka

Uczniowie z kółek teatralnych, którzy przygotowali przedstawienie Opowieść Wigilijna

25 stycznia sala gimnastyczna naszej szkoły wypełniła się aż po brzegi, gdyż przybyli do niej szczególni goście - Babcie i Dziadkowie.

To z okazji ich święta uczniowie z kółek teatralnych przygotowali ciekawe przedstawienie. Inscenizacja powstała na podstawie utworu "Opowieść wigilijna" angielskiego pisarza Karola Dickensa. Widownia obok żywych aktorów podziwiała wspaniałe kukły duchów, które odwiedziły głównego bohatera - skąpca i samotnika Ebenezera Scrooga.W jego postać wcielił się znakomicie uczeń klasy IV - Daniel Ceglarz. "Opowieść wigilijna" pokazała niesamowitą przemianę samolubnego właściciela kantora we wrażliwego na potrzeby innych człowieka.

Dziadkowie zobaczyli swoje wnuki w pięknych kostiumach nawiązujących do realiów wiktoriańskiej Anglii.

OBSADA:

Ebenezer Scrooge- Daniel Ceglarz,

Młody Ebenezer Scrooge- Jakub Piwowarczyk,

Siostrzeniec- Michał Chrapczyński,

Bella- Karolina Sołtysik,

Bob- Szymon Grabowski,

Żona Boba- Justyna Tadrała,

Marta-Marta Mikołajek,

Dzieci- Kamila Walus, Oliwia Żebrak, Kacper Biedroń, Igor Noworyta,

Kwestarki- Amelia Babiuch, Klaudia Kolasa,

Czarne Duchy-Anna Berszakiewicz, Julia Górska,

Białe Duchy- Julia Hałat, Karolina Sporysz,

Duch Marleya-Dominik Kalika,

Duch I-Ksenia Torowska,

Duch II- Michalina Klęczar,

Duch III-Martyna Biedroń,

Chłopiec-Mateusz Mika,

Kolędnicy- Jakub Cech, Karol Kukla, Jakub Fabia, Wiktor Wisiorek,

Dziewczynka śpiewająca kolędę- Aleksandra Pędrys

Przechodnie- Julia Paszek, Kamila Kuta, Agnieszka Kuta, Oliwia Fyderek, Emilia Bielowicz

Projekt i wykonanie kukieł-pani Agata Mamica

Scenografia- panie Małgorzata Żurawska, Izabela Grolik, Magdalena Kramarczyk, Ewa Zawada,

Muzyka, efekty dźwiękowe- pan Jarosław Cieciak,

Reżyseria- panie Joanna Sałek, Małgorzata Chwierut.

Po przedstawieniu wszyscy uczniowie, i ci mali, i ci starsi przygotowali kolejne prezenty dla gości. Wykonali oni radosne, świąteczne piosenki, dedykując je ukochanym Babciom i Dziadkom.Miłą chwilą, pełną serdecznych uścisków, był moment wręczania własnoręcznie przygotowanych prezentów.

Cała uroczystość odbyła się dzięki doskonałej współpracy wszystkich pracowników szkoły i pomocy zaangażowanych Rodziców, szczególnie Mam, które upiekły przepyszne ciasta i zadbały o obsługę zaproszonych gości.

Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).