Dzień Edukacji Narodowej

W tym roku uroczystość Dnia Edukacji Narodowej uświetniło przedstawienie "Wśród krakowskich żaków". Widzowie mogli prześledzić losy najsłynniejszej uczelni w Polsce czyli Uniwersytetu Jagiellońskiego i  zasługi jego szczodrych opiekunów - króla Kazimierza Wielkiego, królowej Jadwigi i jej męża Władysława Jagiełły. Radośnie zabrzmiał w naszych murach hymn średniowiecznych studentów "Gaudeamus igitur!". Nasi goście - nauczyciele gminnych szkół i przedszkoli -  zostali wyróżnieni Nagrodą Wójta Gminy Oświęcim.

Goście przybyli na gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej
Krakowscy żacy
Przedstawienie - Wśród krakowskich żaków
Chór szkolny wspaniale wykonał dwie łacińskie pieśni - Gaude Mater Polonia i Gaudeamus igitur
Przestawienie - Wśród krakowskich żaków
Przedstawienie - Wśród krakowskich żaków
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.