Dzień Otwarty Szkoły

Dlaczego warto chodzić do naszej szkoły? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie i zaproszeni goście podczas Dnia Otwartego Szkoły. Dyrektor szkoły Joanna Wysogląd przedstawiła przybyłym rodzicom przyszłych klas pierwszych ofertę edukacyjno - wychowawczą naszej szkoły. W spotkaniu gościła również  Wójt Gminy Oświęcim pani Małgorzata Grzywa, która doceniła dotychczasowe sukcesy placówki i złożyła życzenia. Skoczny krakowiak w wykonaniu kółka  tańców narodowych pod opieką pana Jarosława Cieciaka rozpoczął część artystyczną. Następnie mali aktorzy z kółka teatralnego klas I - III, prowadzonego przez panią Małgorzatę Chwierut zaprezentowali barwny i zabawny spektakl  " Kot w butach". Zaprosili widzów do świata, w którym wszystko może się zdarzyć w imię wielkiej przyjaźni. Dwaj bracia otrzymują w spadku niewielki majątek młynarza. Starszy otrzymuje młyn , a młodszy Janek musi zadowolić się kotem. Opuszcza dom i wyrusza w świat, jednak pierwsze spotkanie z nowym przyjacielem jest dla niego ogromnym zaskoczeniem. Okazuje się, że kot jest niezwykły i gdy tylko otrzymuje od swego pana buty, rozpoczyna realizację tajemnego planu. Chce uczynić z niego wspaniałego księcia. Kot potrafi pięknie śpiewać, polować, obdarowuje króla podarunkami, prezentuje liczne zalety swego pana, wprawiając w zachwyt cały dwór. Królewna jest oczarowana i nawet szczere wyznanie Janka oraz sprzeciw rodziców nie odmieniają jej uczuć. Na scenie wystąpili uczniowie klasy pierwszej i drugiej, współpracujący ze sobą dopiero od września, a mimo to udowodnili, że warto bawić sie w teatr. Wspólne próby były dla nich okazją do wzajemnego poznania, wyzwalania naturalnej potrzeby odgrywania  różnorodnych postaci i  pokonywania własnych słabości. Uznanie widzów wzbudziła również poruszająca się na scenie karoca. W przedstawieniu wykorzystano kostiumy zgromadzone w szkolnej garderobie teatralnej oraz przygotowane przez rodziców zaangażowanych w rozwijanie aktorskich talentów swoich pociech. Po występach  wszyscy wyruszyli na zwiedzanie szkoły.
Kółko tańców narodowych
Występują: Młynarz( Kacper Biedroń), starszy syn ( Szymon Laszczak), młodszy syn  Janek( Jakub Piwowarczyk), Kot w butach ( Karol Kukla) z klasy I
Występują: Kot w butach( Karol Kukla), Król ( Jakub Fabia), Królowa (Alicja Kolasa) i Królewna ( Emilia Bielowicz)
Damy dworu: Klaudia Harasny, Oliwia Fyderek, Julia Paszek, Agnieszka Kuta i Wiktoria Jarnot
W roli uroczej królewny wystapiła Emilia Bielowicz. Janka rewelacyjnie zagrał Jakub Piwowarczyk
Igor Noworyta w roli Stangreta dbał o bezpieczną jazdę karocą. Pomagał mu Herold ( Jakub Cech)
Królewna ( Emilia Bielowicz) i Janek ( Jakub Piwowarczyk)
Damy dworu: Juliab Paszek, Wiktoria Jarnot, Agnieszka Kuta, Oliwia Fyderek i Klaudia Harasny
Na scenie: Jakub Cech, Wiktoria Jarnot, Wiktor Wisiorek, Kacper Biedroń, Szymon Laszczak, Agnieszka Kuta, Julia Paszek, Oliwia Fyderek, Klaudia Harasny, Jakub Fabia,
Kota w butach pięknie zagrał  i wyspiewał Karol Kukla z klasy I
W roli herolda znakomicie prezentował się najmłodszy uczeń naszej szkoły Jakub Cech
W roli Janka wystąpił Jakub Piwowarczyk z klasy I
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grojcu."Mirabelka -kiełkująca historia 100-licy"