Dzień Otwarty Szkoły

kółko teatralne klas I - III- opiekun Małgorzata Chwierut

W dniu 27 marca gościliśmy w naszej szkole rodziców i przyszłych pierwszaków. Wśród zaproszonych gości byli także zastępca wójta pan Mirosław Smolarek, dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim pani  Halina Musiał, sołtys Grojca pan Krzysztof Wolak, ks. Józef Zborek oraz  radny Gminy Oświęcim Sławomir Domżał. Występujących na scenie uczniów wspierały  swą obecnością całe rodziny.

Dzień Otwarty rozpoczął dynamiczny taniec zespołu hip - hop przygotowany przez panią Katarzynę Waszkiewicz. Następnie dyrektor szkoły pani Joanna Wysogląd przywitała gości i przedstawiła przyszłe wychowawczynie klas pierwszych oraz podział klas. O tym, że warto chodzić do naszej szkoły przekonywali również sami uczniowie pięknym tańcem, śpiewem i grą aktorską.

Do rejsu w poszukiwaniu najcenniejszego skarbu zaprosili nas aktorzy z kółka teatralnego klas  I - III prowadzonego przez panią Małgorzatę Chwierut. Piraci i piratki  mieli nadzieję, że szczęście przyniesie im odnalezienie szmaragdów, złota i rubinów.  Wspólnie wyruszyli więc wspaniałym okrętem na poszukiwania skarbów. Dotarli do niezwykłej wyspy, na której piękne tancerki z wachlarzami zauroczyły wszystkich. Zespól tańczy w naszej szkole pod opieką pani Joanny Miłoń. W końcu okazało się, że najcenniejszym skarbem są książki i wiedza w nich zawarta. W piosence finałowej wspólnie z aktorami wystąpiły solistki zespołu muzycznego pod kierunkiem pani Magdaleny Kramarczyk. Spektakl przygotowano na podstawie scenariusza napisanego przez polonistkę panią Joannę Sałek. Wspaniały okręt zbudował pan Adrian Kramarczyk, tata naszej uczennicy. Pan Jarosław Cieciak zadbał o stronę muzyczną. Aktorzy serdecznie podziękowali za pomoc w realizacji przedstawienia i możliwość świetnej zabawy w teatr.

Po programie artystycznym przyszłe pierwszaki wzięły udział w pirackim torze przeszkód. Po zdobyciu medalu " Super Pirat" z radością wsiadły do okrętu, by wyruszyć na wyprawę do Krainy Wiedzy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia przeprowadzane w " Kąciku Małego Odkrywcy" przez panie Katarzynę Waszkiewicz i Magdalenę Kramarczyk. Na pierwszym piętrze każdy mógł uczestniczyć w grze na "magicznym dywanie". Można było zwiedzić placówkę i porozmawiać z nauczycielami.

Wszyscy goście w radosnych nastrojach opuszczali szkołę.

Zapraszamy do obejrzenia występu kółka tanecznego.

Zespól tańca hip - hop - opiekun Katarzyna Waszkiewicz
kółko tańca hip - hop- opiekun Katarzyna Waszkiweicz
Kółko taneczne- opiekun Joanna Miłoń
Piosenka finałowa
Piracki turniej sprawnościowy
To my - przyszłe pierwszaki! Wypływamy!
Kącik Małego Odkrywcy- Katarzyna Waszkiewicz
Zabawy na magicznym dywanie
Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
RAZEM NA ŚWIĘTA!