1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Gawęda o symbolach narodowych

opis niedostepny
opis niedostepny

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji zbliżającego się Święta Flagi kółko historyczne przygotowało gawędę o symbolach narodowych. Zespół szóstoklasistów zaprezentował ją  klasom IV- VII na sali gimnastycznej, natomiast uczniowie z klas V odwiedzali młodszych kolegów w ich salach lekcyjnych.  W gawędzie przedstawiono historię godła, flagi i hymnu polskiego. Uczniowie opowiadali o symbolice orła, a także kolorów - bieli i czerwieni. Wyjaśnili, dlaczego polski hymn powstał na ziemi włoskiej. Gawędzie towarzyszyła prezentacja multimedialna pokazująca między innymi przemiany wizerunku polskiego godła. Uczennica z klasy Va - Natalia Dziubek zaprezentowała ceremioniał składania flagi.

Na koniec opowieści pojawił się temat symboli narodowych w sporcie. Występują w nim one  bardzo często. Na strojach sportowców pojawia się orzełek i biało- czerwona flaga. Uczniowie mieli się okazję o tym przekonać. Udało nam się bowiem wypożyczyć dres reprezentatki Polski- kajakarki -  na olimpiadę w Rio w roku 2016. W nim to wystąpiła jedna z uczennic. Publiczność obejrzała uroczysty moment wręczania złotego medalu Kamilowi Stochowi. Wówczas uroczyście zabrzmiał  "Mazurek Dąbrowskiego", a polska flaga powiewała ponad innymi.

Mamy nadzieję, że ta gawęda przekonała wielu, że  symbole narodowe mają interesującą historię. 

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Samorząd Uczniowski
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.
Jadłospis
Interhead.pl