Gość z Japonii w naszej szkole

We wrześniu w Gminie Oświęcim gościł pochodzący z Japonii Yuji Miyata. Od 2007 roku propaguje on ideę szerzenia pokoju na świecie. Przemierzył pieszo 12 500km z Chin do Londynu prowadząc szereg akcji edukacyjnych. W ciągu pięciu lat (w latach 2007-2012) Yuji Miyata zasadził 4060 drzew, odwiedził 700 szkół i 200 sierocińców w 17 krajach. Był m.in. w Korei, Japonii, Tajwanie, Wietnamie, Kambodży, Tajlandii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Włoszech, Szwajcarii, Francji i Anglii. Jak sam mówi jego przesłanie brzmi: „Pokój na świecie zaczyna się od samodzielnych akcji każdego z nas wobec swoich najbliższych – rodziny, przyjaciół, sąsiadów, nauczycieli, społeczności lokalnej. Następnie wspólnie możemy oddziaływać na społeczeństwo, miasto, kraj, aż w końcu nasze czyny mogą zmienić świat i pozwolić razem osiągnąć cel, jakim jest pokój na świecie.”

Na zaproszenie fundacji FROPSSiK odwiedził naszą szkołę wraz z Wójtem Albertem Bartoszem i jego zastępcą Mirosławem Smolarkiem. Yuji spotkał się z uczniami klas IV – VI , którym opowiadał o tym, dlaczego warto angażować się w budowanie pokoju na świecie i w jaki sposób każdy z nas może się w to włączyć. Na zakończenie prelekcji gość odpowiadał na pytania przygotowane przez uczniów. Finałem tego spotkania było zasadzenie przed szkołą symbolicznego „drzewa pokoju”, które będzie nam przypominać o przesłaniu, z jakim przyjechał do nas Yuji Miyata.

Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.