Historię da się lubić

Uczniowie wcielili się w starożytnych Rzymian
Kolejny raz gościliśmy w naszej szkole Bractwo Rycerskie z Gniewu, które zabrało nas w podróż do starożytnego Rzymu. Zobaczyliśmy walkę Romulusa i Remusa, uprowadzenie Sabinek, dumnego patrycjusza rzymskiego i oczywiście gladiatorów. We wszystkie role mogli się wcielić uczniowie. Ochotników było wielu i tylko szczęśliwcom udało się założyć zbroję gladiatora, rzucić siecią czy spróbować walki trójzębem. Publiczność z wielkim entuzjazmem dopingowała kolegów! Wszyscy przeżyli niezapomniane chwile w starożytnym Rzymie, ale już wkrótce dzwonek szkolny oznajmił powrót do rzeczywistości.
Uprowadzona Sabinka została Rzymianką
Patrycjusz w todze
Gladiator w ataku
Jak walczyć siecią?
Walka trójzębem. Na szczęście tylko z balonem!
Legionista rzymski
Klasa IVc w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu
Rekrutacja 2019/2020SZKOŁY PODSTAWOWE – rekrutacja 2019/2020
Wielka Liga CzytelnikówEtap szkolny IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników" zakończył się testem kwalifikacyjnym do etapu powiatowego.