IV Piknik rodzinny

Dzięki staraniom Rady Rodziców, dyrektor szkoły,  życzliwości Sponsorów i pomocy nauczycieli w sobotnie popołudnie na terenie wokół szkoły odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Zawołaj lato razem z rodziną”. Była to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Na gości czekało wiele atrakcji: konkurencje sportowe, dmuchańce – skakańce, loteria fantowa, malowanie dziecięcych twarzy, dekorowanie samochodu i przepyszne ciasta. W roli gospodarzy wystąpili  dyrektor szkoły – Joanna Wysogląd, przedstawiciel Rady Rodziców Jacek Bielowicz i nauczycielka –Katarzyna Waszkiewicz. Na pikniku pojawili się Wójt Gminy Oświęcim – Albert Bartosz i jego zastępca Mirosław Smolarek. Zabawa w gronie rodzinnym ubogacona została występami dzieci, które prezentowały się w różnorodnych pokazach. Wesołe piosenki, skecze, recytacje wierszy, układy taneczne  umilały czas pikniku i były powodem dumy z naszych małych wykonawców. Jak zwykle wiele emocji wywołał towarzyski mecz uczniowie- rodzice. Widownia wytrwale kibicowała młodszym zawodnikom, którzy dzielnie radzili sobie z dorosłymi przeciwnikami. Kibice skandowali zagrzewające do walki hasła! Wynik spotkania 4:4 usatysfakcjonował rozgorączkowaną widownię. Aby uatrakcyjnić program pikniku, organizatorzy zaprosili straż pożarną i policję. Uczniowie mogli obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków i wsiąść do radiowozu. Podczas pikniku jury wyłoniło zwycięzców konkursu plastycznego „Wakacje? Tylko na sportowo!”. Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców. Piknik rodzinny promował aktywność fizyczną nie tylko poprzez przepiękne, kolorowe prace małych artystów, ale przede wszystkim poprzez wspólne uczestnictwo rodziców, dzieci, a nawet babci i dziadków w licznych konkurencjach sportowych. Te działania wpisały się doskonale w realizację programu „Trzymaj formę”. Piknik był również wspaniałą okazją do spotkania integracyjnego z podopiecznymi Powiatowych Zakładów Opiekuńczo - Leczniczych w Grojcu, dla których uczniowie przygotowali upominki. Oczywiście najbardziej emocjonującym momentem pikniku było wylosowanie głównych nagród w loterii fantowej. W tym roku były to: rower, telefon komórkowy i basen ogrodowy. Największym szczęściarzem tego pikniku okazał się pan Starzec, który wylosował piękny niebieski rower! Na pikniku rozdano także nagrody za zwycięstwa w poszczególnych konkurencjach. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Rodzicom i hojnym Sponsorom!!!

Emilia Kramarczyk z kl. 1b
Julia  Noworyta z kl.1b
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!
Biała Szkola