Klasy szóste w Krakowie

18 października uczniowie klas szóstych z wychowawczyniami wyruszyli do Krakowa. Najpierw odwierdzili „Gamescape”. Zabawa polegała na tym, by drużyny wydostały się z zamkniętych pokojów zagadek. Uczestnicy musieli wykazać się sprytem, szybkością, sztuką logicznego myślenia i umiejętnością współpracy w rozwiązywaniu różnorakich problemów. Gry zorganizowane były w następujących pokojach: Gwiezdne Wojny, Wyjście Smoka, Zamek Drakuli, Kraina Ludożerców, Pokój Zaginionego Detektywa i Chatka w Zaczarowanym Lesie. Po godzinnym wyścigu z czasem uczniowie z wypiekami na twarzy dzielili się swoimi przeżyciami. Następnie po krótkim spacerze w otoczeniu pięknych jesiennych drzew grupa udała się do Muzeum Archeologicznego, gdzie zwiedziła wystawę „Starożytny Egipt”. Tam poznała rodzaje egipskich sarkofagów, a nawet mogła zajrzeć do jednego z nich i zobaczyć na własne oczy mumię. Ponadto uczniowie podziwiali przedmioty pochodzące z grobowców. Zaciekawiły ich posążki uszebti i niezwykła egipska biżuteria, a także mumie zwierząt. Na koniec odbyły się warsztaty „Egipski design”, podczas których uczestnicy wykonywali rysunek z egipskim motywem na płóciennej torbie. Z taką pamiątką uczniowie wrócili do domów zadowoleni.

RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.