1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Po lekcjach
  8. Kontakt
  9. Rada Rodziców
  10. Mapa Serwisu
  11. RODO

Kocham Cię Polsko!

opis niedostepny
opis niedostepny

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uczniowie z klasy IVb w programie artystycznym pod tytułem „Kocham Cię Polsko” przypomnieli wszystkim trzy symbole narodowe. W wierszu rozpoczynającym akademię pojawiły się słowa:

Polska- to Piast Kołodziej,

Królowie, książęta,

żołnierze, bohaterowie,

naród ich pamięta.Polska to dwie barwy-

biała i czerwona.

To orzeł w koronie,

Mazurek Dąbrowskiego-

te symbole to Ona!

Wzruszającym momentem akademii było przepiękne wykonanie przez całą społeczność szkolną polskiego hymnu narodowego, który w ten uroczysty dzień zabrzmiał w kolejnych czterech zwrotkach, ukazując ważnych dla polskiej historii bohaterów narodowych. Nad przygotowaniami tego święta czuwali następujący nauczyciele: Joanna Sałek, Małgorzata Żurawska, Paulina Waliczek i Jarosław Cieciak.


Po uroczystości zostali wyróżnieni uczniowie, którzy brali udział w Gminnym Konkursie Literackim i Plastycznym "Wywalcz Polsce wolność lub zgiń!": Michał Wanat z klasy VIb, który zajął I miejsce w kategorii prac plastycznych, Filip Mendyk z klasy VI a, który wywalczył II miejsce w kategorii prac literackich i Julia Kleszcz z klasy Vb, która w tej samej kategorii uplasowała się na III miejscu. Nasi uczniowie brali także udział w II Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej 2016. W nim także osiągnęli sukcesy. III miejsce w kategorii solistów zajęła Emilia Cichy z klasy IV a. Również III miejsce zajęły zespoły kółka muzycznego klas I – II i kółka muzycznego klasy III. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i okolicznościowe statuetki. Do konkursu przygotowała je pani Magdalena Kramarczyk.

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Dzień Pluszowego Misia
Kółko historyczne na pikniku kawaleryjskim
Interhead.pl