Lekki Tornister

Nasza szkoła zakwalifikowała się do V edycji ogólnopolskiego  projektu Lekki Tornister” , który skierowany jest do uczniów kl. I - III

Organizatorzy i partnerzy projektu to:
– Fundacja ROSA z siedzibą we Wrocławiu
– Fundacja SENSORIA z siedzibą we Wrocławiu
– Główny Inspektorat Sanitarny z siedzibą w Warszawie

Cele i założenia Projektu

Projekt ma na celu działania prozdrowotne, zmierzające w kierunku profilaktyki chorób układu ruchu wśród najmłodszych podopiecznych. Jednym z problemów, z jakim borykają się dzieci w wieku wczesnoszkolnym, są zbyt ciężkie tornistry. Projekt zakłada wsparcie dla szkół podstawowych poprzez wdrożenie programu edukacyjnego z zakresu profilaktyki pierwszorzędowych wad postawy, motywowanie uczniów do prawidłowego i zdrowego trybu życia, jak również zwrócenie uwagi uczniom, ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom na problem przeciążonych plecaków uczniów, będących przyczyną wad postawy. Ponadto w ramach projektu zakłada się zakup nowoczesnych szafek ze skrytkami na rzeczy szkół z przeznaczeniem dla uczniów klas I-III oraz uczniów oddziałów 0, jako forma nagrody dla placówek wykazujących największą inicjatywę i kreatywność w realizacji programów promocji zdrowia i profilaktyki schorzeń kręgosłupa.

Lekki Tornister to apel skierowany m. in. do:

nauczycieli by wymagali noszenia tylko niezbędnych podręczników i zeszytów, a także przekazywali wiedzę nt. profilaktyki wad postawy dzieciom i ich opiekunom;

rodziców i opiekunów
by codziennie kontrolowali zawartość tornistrów swoich pociech, a także wiedzieli, czym kierować się podczas zakupu plecaków i innych przyborów szkolnych;

dzieci
by wiedziały, jak prawidłowo spakować i nosić tornister i dlaczego wkładanie do niego góry zabawek może być szkodliwe dla ich kręgosłupów;

Nasze działania  polegają w szczególności na przeprowadzeniu w każdej klasie I- III zajęć dotyczących profilaktyki wad postawy, w tym m.in. wynikających z przeciążenia plecaków, w oparciu o otrzymane przez organizatora materiały.Warto wspomnieć , że już od 14 lat prowadzona jest w szkole akcja   "Zważ swój tornister". Podejmiemy także szereg własnych inicjatyw mających na celu podniesienie świadomości dzieci i ich rodziców dotyczącej konsekwencji nadmiernego obciążenia zbyt ciężkimi plecakami.

Więcej informacji na temat projektu na stronie organizatora :

Fundacja Rosa

Fundacja Sensoria

Szkolna akcja
Marzenia uczniów - Tornister lekki jak piórko!
Występ kółka teatralnego klas  I- III
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!