Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada był w naszej szkole dniem, w którym staraliśmy się  jak najlepiej przygotować do Święta Niepodległości. Przed wejściem witała nas biało-czerwona flaga, a galowe stroje uczniów zdobiły kotyliony i kwiaty w narodowych barwach.

Uczniowie IV klas przygotowali  program  słowno-muzyczny. Podkreślili w nim główne wydarzenia, które  prowadziły nasz kraj poprzez trudny czas zaborów aż do  radosnej chwili, gdy 99 lat temu Polska stała się znowu wolna.

Czwartoklasiści wspomagani przez koleżanki z klasy VII  przypomnieli  najważniejsze pieśni i piosenki patriotyczne, które zawsze towarzyszyły Polakom w trudnych chwilach, ale były też przejawem radosnego świętowania, gdy karty historii się odwróciły. Śpiewali je i powstańcy, i żołnierze, i zwykli ludzie - dorośli, młodzież i dzieci. Dodawali sobie nimi otuchy, ożywiali nadzieję, wzmacniali wzajemne więzi.

Na zakończenie programu sala gimnastyczna naszej szkoły zabrzmiała  wspólnym śpiewem. Był on wyrazem naszego udziału w obchodach Święta Niepodległości.

Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!
Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grojcu."Mirabelka -kiełkująca historia 100-licy"