1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Po lekcjach
  8. Kontakt
  9. Rada Rodziców
  10. Mapa Serwisu
  11. RODO

Nasi wolontariusze znów w akcji

opis niedostepny
opis niedostepny

 

 

 

 

 

 

 

12 wolontariuszek ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grojcu wzięło udział w ósmym Charytatywnym Kiermaszu Wiosennym, który w niedzielę 25 marca 2018 r. odbył się w Oświęcimskim Centrum Kultury. Organizatorem imprezy była Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. Podczas kiermaszu zebrano łącznie 16 tys. 728 zł. na leczenie i rehabilitację Natalii Drozdowskiej z Grojca cierpiącej na porażenie mózgowe, epilepsję i nowotwór.
W imprezie uczestniczyły wolontariuszki z Klubu Wolontariatu działającego w naszej szkole, uczennice klas 7, 4a i 5a: Katarzyna i Zuzanna Wasilewskie, Zuzanna Równicka, Alicja Kolasa, Emilia Noworyta, Maja Ryszka, Natalia Dziubek, Amelia Bielowicz, Oliwia Stokłosa, Aleksandra Sekunda, Aleksandra Piętka i Natalia Grzesło.
Wolontariuszki obsługiwały loterię fantową, stoisko z dobroczynnymi pisankami wielkanocnymi, koordynowały warsztaty zdobienia pierniczków oraz kwestowały z puszkami. Dziewczęta tradycyjnie wzięły również udział w podliczaniu zbiórki publicznej i oficjalnym spisywaniu protokołu.

W wiosennym kiermaszu wzięło udział ponad 40 wystawców. Na odwiedzających czekały bogato zastawione stoiska, na których nie zabrakło wyrobów rękodzielniczych, począwszy od ozdób wielkanocnych (stroików, pisanek, kraszanek, kurek i zajączków), a skończywszy na ręcznie szytych maskotkach, unikatowej biżuterii i przedmiotach zdobionych techniką decoupage. Podczas kiermaszu można było również degustować świąteczne potrawy na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich ze Stawów Monowskich, skosztować świątecznych ciast, ręcznie zdobionych pierniczków i wypieków.
Odwiedzający kiermasz mogli również wysłuchać pięknego występu zespołu "Porębianie" z Poręby Wielkiej oraz koncertu 30-osobowej grupy rodzinnej z Niemiec "Hope Alive".
Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs dla szkół i przedszkoli na „Dobroczynną Pisankę Wielkanocną”, w którym wzięło udział kilkuset uczestników! W sali widowiskowej OCK zaprezentowano również spektakl słowno-muzyczny pt. "Calineczka" w wykonaniu nauczycieli i rodziców z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Oświęcimiu.

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za zaangażowanie, ciężką pracę, poświęcony czas, okazane serce i wrażliwość. Pamiętajmy, że dobro powraca!

Monika Bartosz

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Wizyta u"specjalsów"14 czerwca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Jednostki Wojskowej NIL w Krakowie.
PIknik rodzinny
Akcja „My ‘89”Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pamiętają ten ważny dla Polski rok przemian.
Interhead.pl