Noc filmowa w szkole

To był naprawdę nietypowy początek weekendu! Długo czekaliśmy na ten wieczór. Zostać w szkole po lekcjach – to dla nas nie nowość, ale spędzić noc w murach szkoły przy dobrym filmie wspólnie ze swoją klasą– to nie lada gratka!

Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowaliśmy nocny maraton filmowy. Spotkaliśmy się w piątek 5 kwietnia o godz. 19.00 a pożegnaliśmy następnego dnia - o ósmej rano.

Wszyscy uczniowie byli świetnie przygotowani – zaopatrzeni w śpiwory, karimaty, piżamy i smakowite przekąski.

Najpierw udało się nam spokojnie rozpakować. Każda grupa wybrała sobie salę i przystosowała ją do swoich potrzeb. Najmłodsze dzieci opanowały świetlicę szkolną. Potem przyszedł czas na ciekawe projekcje filmowe oraz żywiołowe dyskusje na temat obejrzanych obrazów. Przerwy poświęcono na integrację, gry, zabawy, wspólne tańce na korytarzu. Głód zaspokoiła smakowita pizzę, którą dostarczono nam późnym wieczorem.

Pełna paleta różnorodnych filmów pozwoliła zaspokoić nawet najbardziej wybrednego kinomaniaka, a emocje (od śmiechu po łzy wzruszenia) nie pozwoliły niektórym nawet na moment zmrużyć oka. Nasza nocna przygoda zostanie zapamiętana na długo i pozostawi wiele ciekawych wspomnień.

W nocy filmowej uczestniczyły klasy:

IVa i IVb – pod opieką wychowawców: p. Pauliny Sowińskiej i p. Pauliny Waliczek

Vb i VII b- pod opieką p. Agaty Mamicy
Va i VIa – pod opieką Moniki Bartosz i Krystyny Jaromin
Udział w „Nocce” brały również dzieci ze świetlicy szkolnej (klasy 1-3). Na początku uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie rozwiązywali zagadki i poszukiwali skarbu. Na kolację była pyszna pizza oraz zdrowe soczki. Pod wieczór dzieci obejrzały krótką bajkę, a przed snem wysłuchały przygód „Żabka i Ropucha”. Po wszystkich atrakcjach szybko i smacznie zasnęły.

Dzieci pozostawały pod opieką Elżbiety Smolarczyk i Magdaleny Kramarczyk.

Wycieczka klasy III do Krakowa
Procedury zachowania w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych.
Spotkanie organizacyjneSpotkanie organizacyjne dla rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych