Nowy rok szkolny rozpoczęty!

2 września sala gimnastyczna wypełniła się aż po brzegi. Przybyli uczniowie, ale także ich rodzice i nauczyciele. Szczególnym gościem był Wójt Gminy Oświęcim - pan  Mirosław Smolarek.  Pani dyrektor- Joanna Wysogląd-  przywitała wszystkich, a wyjątkowe słowa skierowała do pierwszoklasistów. To oni bowiem rozpoczynają w naszej szkole niezwykłą przygodę zwaną nauką. Dzięki niej zaspokoją swoją ciekawość, ale także będą mieli okazje poznać przyjaciół i rozwinąć różnorakie pasje.

W swoim przemówieniu Wójt Gminy Oświęcim zawarł wiele miłych słów, odnosząc się do wysokich wyników egzaminów zewnętrznych i życzył wszystkim nauczycielom i uczniom sukcesów w nowym roku. Podczas uroczystości pojawił się także akcent historyczny. Dwoje uczniów z klasy VII przedstawiło, z okazji 80 rocznicy wybuchu,  krótką historię II wojny światowej. Później nastąpiło ślubowanie klas I. Dyrektor szkoły za pomocą czerwonego ołówka pasowała każdego z pierwszoklasistów na ucznia Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grojcu, a wychowawczynie - panie Magdalena Kramarczyk i Małgorzata Żurawska założyły swoim podopiecznym birety, by w ten sposób podkreślić doniosłość tej chwili.

Samorząd Uczniowski
Upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległościZ okazji obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości dzieci z klas 4, 5a oraz uczniowie nagrodzeni w konkursach muzycznych przygotowali uroczysty apel.
Sukces naszej uczennicy w konkursie ortograficznymMożemy poprawnie pisać!