1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

O patriotyzmie dzisiaj...

opis niedostepny
opis niedostepny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs literacki pn. „Czym dzisiaj jest patriotyzm?” rozstrzygnięty. Jego organizatorem była nasza szkoła oraz Jednostka Wojskowa Nil im. gen. bryg. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.

 

Czym jest dla mnie patriotyzm? To miłość do Ojczyzny! A moją miłość do Polski pokazuję przez to , że nie rzucam śmieci, szanuję ją , nie mówię o niej źle, podróżuję po Polsce, która jest piękna” - napisała Ola Chrapczyńska z I a. „Patriotyzm to dbanie o naszych pradziadków, dziadków, którzy wiele razy walczyli o wolną Polskę” - dodała w swojej pracy Julia Włoszek z Va. „Patriotyzm nie polega na przekrzykiwaniu się, kto Polskę bardziej kocha. Rzecz w tym, aby po cichu z zaciętymi zębami , nieco pochylonym karkiem, ale z podniesioną głową żyć w niej i nie uciekać” - te słowa Aleksandra Kamińskiego wybrał jako motto swojej pracy uczeń klasy VI b, Paweł Jurecki. Z kolei Klaudiusz Wielgus z Va zapytał poetycko:
„Patriota – kto to taki?
Czy ktoś biedny czy bogaty?
Ktoś uprzejmy, miły, skromny,
czy waleczny i niezłomny?
Ktoś, kto kocha i pomaga,
czy szacunku się domaga?”

 

Celem konkursu zorganizowanego w ramach obchodów 100-lecia Niepodległej było rozbudzanie świadomych postaw obywatelskich, wrażliwości na sprawy społeczne i motywacji do doskonalenia swojej osobowości.

 

Nagrody i dyplomy ufundowane przez Jednostkę Wojskową Nil im. gen. bryg. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie wręczali – p. dyrektor Joanna Wysogląd oraz płk Michał Łygan. Podsumowując konkurs oficer powiedział: „Z uwagą przeczytałem wszystkie prace. Bardzo mi się podobały, a niektóre były szczególne i muszę przyznać, że w wielu przypadkach wasze spojrzenie na współczesny patriotyzm pokrywa się z moim”.
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe – piękne albumy o Polsce oraz torby gadżetów od „specjalsów” firmowane logotypem elitarnej jednostki Nil.

 

Otrzymali je zwycięzcy i wszyscy laureaci konkursu.

 

Wyniki konkursu:

Kategoria klas I-III

 

 

I miejsce - Kuźma Milena IIb
II miejsce – Aleksandra Chrapczyńska Ia
III miejsce - Hubert Nitka I b

 

Kategoria klas IV-VIII

 

I miejsce – Piotr Włoszek IV b
II miejsce - Paweł Jurecki VI b
III miejsce - Klaudiusz Wielgus Va

 

 

Ponadto wyróżnienia otrzymali:
Natalia Górowicz, Julia Włoszek, Wiktor Wisiorek i Daniel Pawełczyk

 

 

Dodatkową nagrodą główną dla wszystkich uczestników konkursu będzie zorganizowany wiosną 2019 roku wyjazd do Krakowa i zwiedzanie elitarnej jednostki Wojsk Specjalnych Nil.
Na koniec spotkania pułkownik Michał Łygan przypomniał, że podczas jego majowej wizyty w naszej szkole, otrzymał piękny prezent od uczennicy klasy VI B,Wiktorii Wójcik. Był to własnoręcznie namalowany obraz przedstawiający husarza na koniu. Gość podkreślił, iż płótno bardzo mu się spodobało i wisi w jego gabinecie na honorowym miejscu. On sam postanowił się Wiktorii zrewanżować w ten sam artystyczny sposób i wręczył jej … własnoręcznie namalowany obraz pt. “Kwiaty polskie”. 
MB

 opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Uwaga!5 marca została uruchomiona nowa strona internetowa naszej szkoły
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.
Jadłospis
Interhead.pl