Od wikingów po Grunwald

Spotkanie z przedstawicielami Bractwa Rycerskiego z Gniewu to wspaniałe połączenie nauki i zabawy. Uczniowie chętnie wczuwali się w role wikinga, pazia, giermka, rycerza czy damy dworu. Podczas lekcji nie zabrakło powodów do śmiechu. Rycerz Dominik z trudem poruszał się w zbroi płytowej, pazia Szymona ubrano w zbroję kolczą i sprawdzano, czy ochroni go przed ciosami, giermek Michał walczył z... balonem, natomiast dama dworu biegała w ciężkich metalowych rycerskich butach. Mamy nadzieję, że ta barwna lekcja średniowiecza rozbudzi w uczniach zainteresowanie historią.

Odblaskowo i wesołoNie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy!
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.
Dzień Ziemniaka