Od wikingów po Grunwald

Spotkanie z przedstawicielami Bractwa Rycerskiego z Gniewu to wspaniałe połączenie nauki i zabawy. Uczniowie chętnie wczuwali się w role wikinga, pazia, giermka, rycerza czy damy dworu. Podczas lekcji nie zabrakło powodów do śmiechu. Rycerz Dominik z trudem poruszał się w zbroi płytowej, pazia Szymona ubrano w zbroję kolczą i sprawdzano, czy ochroni go przed ciosami, giermek Michał walczył z... balonem, natomiast dama dworu biegała w ciężkich metalowych rycerskich butach. Mamy nadzieję, że ta barwna lekcja średniowiecza rozbudzi w uczniach zainteresowanie historią.

RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!