Odblaskowa Szkoła

Czego nie należy nosić w tornistrze?

Uczniowie naszej szkoły biorą  udział w V edycji  konkursu dla szkół podstawowych województwa małopolskiego "Odblaskowa Szkoła". Celem konkursu jest zwiększenie świadomości dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców, lokalnych władz w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Konkurs daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również  dba o bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły oraz do domu. Niemniej ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa  podczas zabaw i rodzinnych  wycieczek w pobliżu miejsca zamieszkania. Wznowiono szkolną akcję " Zważ swój tornister i noś odblaski !" Uczniowie klasy trzeciej, ubrani w swoje kamizelki odblaskowe, udzielili młodszym koleżankom i kolegom kilku rad, by również zadbali o swoje kręgosłupy. Pani higienistka Bernadetta Sobanik zaprezentowała prawidłowy sposób noszenia tornistra. Wszystkie tornistry i plecaki  zostały zważone przez prowadzącą akcję Małgorzatę Chwierut. Wyróżniono właścicieli najlżejszych tornistrów. Akcja będzie kontynuowana w ciągu całego roku szkolnego.

Noś tylko rzeczy potrzebne - bądź widoczny !

Organizatorzy konkursu " Odblaskowa Szkoła" są:

Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie,

Małopolskie Kuratorium Oświaty,

Małopolski Urząd Wojewódzki,

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Prezentacja prawidłowego sposobu noszenia tornistra
Uczniowie klasy IIIa  udzielają cennych rad
Każdy tornister został zważony
Uczniowie klasy I wyróżnieni za posiadanie lekkich i odblaskowych tornistrów
Klasa I z dumą prezentuje odblaskowe tornistry.
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).