Odblaskowa Szkoła

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Grojcu po raz trzeci  przystąpiła do konkursu dla szkół podstawowych województwa małopolskiego  Odblaskowa Szkoła”. Planujemy liczne konkursy i wydarzenia, które mamy nadzieję zaangażują wszystkich rodziców i mieszkańców Grojca. Koordynatorem konkursu na terenie szkoły jest  pani Małgorzata Chwierut. W akcje zaangażowani są wszyscy nauczyciele i uczniowie klas I -VI

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Konkurs daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.                                                                                                                   Organizatorami konkursu są:  Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Kraków, Małopolski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Partnerami konkursu są:  Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.  Patronat honorowy objęli: Wojewoda Małopolski – Józef Pilch, Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa,  Małopolski Komendant Wojewódzki Policji - insp. Tomasz Miłkowski,  Małopolski Kurator Oświaty – Barbara Nowak

Nośmy odblaski - świećmy przykładem!

Jadłospis
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.
Uwalniamy nasze środowisko od zużytych bateriiKonkurs ekologiczny