Odblaskowe spotkanie z seniorami

Od września realizujemy w naszej szkole kolejną edycję „Odblaskowj Szkoły”. Dla dzieci i rodziców organizowanych jest wiele akcji i konkursów związanych z odblaskami, bezpieczną drogą do szkoły w porze jesienno – zimowej. Samorząd Szkolny pomyślał również o grojeckich seniorach.

W poniedziałek 30 października 2017 roku uczniowie udali się z przygotowaną prelekcją do pań i panów z grojeckiego koła wiejskiego. Spotkanie miało na celu przypomnieć starszym mieszkańcom, dlaczego warto nosić odblaski. Dzieci opowiadały o porze jesiennej, która powoduje, że pieszy na drodze nie jest widoczny bez elementów odblaskowych. Pokazywały, gdzie można umieścić małe odblaski i jak wiele one dają. Odbyła się nawet prezentacja. Pomysłowi uczniowie przyczepiali odblaski nie tylko na ramiona, ale i na nogi. Podczas spotkania wszyscy dobrze się bawili. Na koniec każdy uczestnik otrzymał odblask.

Odblaskowo i wesołoNie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy!
Pierwsza PomocW Ogólnopolskiej Próbie Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy wzięło udział 198 uczniów naszej szkoły
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów z Łazów.