Piknik ekologiczny

Wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w pikniku rodzinnym, który w sobotę 13 października br. zorganizowała w Grojcu Spółdzielnia Socjalna "1+1". Impreza odbyła się pod hasłem "ekologia, wolontariat, bezpieczeństwo". Tego dnia przy grojeckim Domu Ludowym nie zabrakło atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Były konkurencje sportowe, dmuchańce, warsztaty ekologiczne, stoiska z ziołami i naturalnymi kosmetykami, symulatory, konkursy z nagrodami, ciepły posiłek. Dla zgromadzonych wystąpił zespół „Grojczanie”pod kierunkiem nauczyciela naszej szkoły, p. Jarosława Cieciaka.
Wolontariusze z Klubu Wolontariatu naszej szkoły – uczennice klas IV, V, VI i VIII wraz z opiekunką p. Moniką Bartosz oraz przedstawicielami Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy promowali ideę wolontariatu, kwestowali na rzecz sześcioletniego Frania Irzyka, który zmaga się z glejakiem mózgu. Katarzyna i Zuzanna Wasilewskie, Patrycja Jurecka, Aleksandra Piętka, Julia Żabińska oraz Natalia Mazur zebrały łącznie do puszek 305 zł. Za każdy przekazany datek – dziękujemy!

Cieszy nas możliwość włączania się w społeczne inicjatywy i współpraca z lokalnymi podmiotami promującymi aktywność, zdrowie, ekologię oraz charytatywną pomoc na rzecz drugiego człowieka.
Piknik zorganizowano w ramach projektu "Rozwój Oświęcimskiego Centrum Aktywności Lokalnej" i dofinansowany z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018.

RAZEM NA ŚWIĘTA!
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"