Polubić czytanie

16 kwietnia klasa Vb gościła  panią Katarzynę Chowaniec - Bakalarską z Gminnej Biblioteki Publicznej w Grojcu, która przeprowadziła zajęcia czytelnicze w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytania Jeżycjady. Przypomnijmy jest to znany cykl powieści Małgorzaty Musierowicz.

"Jeżycjadę, (...), można czytać wszędzie — w domu, w szkole, w parku, w pociągu — i zawsze — wciąż od nowa, choć niekoniecznie od początku, wszak przyjaźń z Borejkami można rozpocząć od dowolnego z 22 tomów, a ich perypetie poznawać chronologicznie lub na wyrywki. "

Pani bibliotekarka wybrała i przeczytała fragmenty powieści, a klasa Vb z zainteresowaniem ich wysłuchała. Później odbyły się warsztaty. Uczniowie wykonywali plakat dotyczący ciekawej akcji przeprowadzonej przez bohaterów powieści. Eksperymentalny Sygnał Dobra można wysyłać i dziś, wystarczy tylko UŚMIECH!

Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grojcu."Mirabelka -kiełkująca historia 100-licy"
Dzień Pluszowego Misia
Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej