1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Po lekcjach
  8. Kontakt
  9. Rada Rodziców
  10. Mapa Serwisu
  11. RODO

Polubić historię! - wizyta na Zamku Piastowskim w Oświęcimiu

Na wieży Zamku Piastowskiego w Oświęcimiu

Nie ma lepszego sposobu poznawania historii niż wycieczka w ciekawe miejsca. Przekonali się o tym uczniowie klasy IV, którzy uczestniczyli w warsztatach historycznych pod hasłem "Mężni rycerze-  srebrna kolczuga, nadobne niewiasty - miedziana fibula" zorganizowanych przez Muzeum Zamek Piastowski w Oświęcimiu. Podczas interesujących zajęć poznali oni oręż, biżuterię i realia średniowiecznej codzienności. Chłopcy wykonali tarcze i hełmy, a dziewczęta glinianą biżuterię. Atrakcją pobytu na zamku było wejście na odnowioną wieżę, z której roztaczał się piękny widok na rzekę Sołę i Stare Miasto.

Na wieży Zamku Piastowskiego
Zwiedzając Zamek PIastowski
Na szczycie wieży poznajemy legendę o okrutnym kasztelanie
Zwiedzając Zamek Piastowski
Zwiedzając Zamek Piastowski
Podczas warsztatów
Podczas warsztatów historycznych
Podczas warsztatów
Zwiedzając Zamek Piastowski
Przed Zamkiem Piastowskim w Oświęcimiu
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
RAZEM NA ŚWIĘTA!
Interhead.pl