Polubić historię! - wizyta na Zamku Piastowskim w Oświęcimiu

Na wieży Zamku Piastowskiego w Oświęcimiu

Nie ma lepszego sposobu poznawania historii niż wycieczka w ciekawe miejsca. Przekonali się o tym uczniowie klasy IV, którzy uczestniczyli w warsztatach historycznych pod hasłem "Mężni rycerze-  srebrna kolczuga, nadobne niewiasty - miedziana fibula" zorganizowanych przez Muzeum Zamek Piastowski w Oświęcimiu. Podczas interesujących zajęć poznali oni oręż, biżuterię i realia średniowiecznej codzienności. Chłopcy wykonali tarcze i hełmy, a dziewczęta glinianą biżuterię. Atrakcją pobytu na zamku było wejście na odnowioną wieżę, z której roztaczał się piękny widok na rzekę Sołę i Stare Miasto.

Na wieży Zamku Piastowskiego
Zwiedzając Zamek PIastowski
Na szczycie wieży poznajemy legendę o okrutnym kasztelanie
Zwiedzając Zamek Piastowski
Podczas warsztatów
Podczas warsztatów historycznych
Podczas warsztatów
Zwiedzając Zamek Piastowski
Przed Zamkiem Piastowskim w Oświęcimiu
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
RAZEM NA ŚWIĘTA!