Pospieszyli z pomocą

W sobotę, 29 września br. w Przedszkolu Samorządowym w Zaborzu odbył się charytatywny piknik rodzinny z udziałem dyrekcji, nauczycieli, wolontariuszy, rodziców i uczniów naszej szkoły. Podczas imprezy zebrano 5 tys. 626 zł. Na leczenie 6-letniego Frania Irzyka cierpiącego na glejaka pnia mózgu. Imprezę zorganizowano we współpracy ze szkołami i przedszkolami z Grojca, Zaborza i Poręby oraz Fundacją „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy”.

Były pokazy artystyczne w wykonaniu dzieci, biegi i rozgrywki sportowe, pokazy strażackie, stoiska kulinarne, zabawy zręcznościowe, konkursy z nagrodami. W roli recytatorów, wokalistek i tancerzy wystąpili uczniowie naszej szkoły. Przed publicznością zaprezentowali się: : Aleksandra Chrapczyńska, Hanna Wójcik, Paulina Rusin i Nikodem Płonka z klasy Ia (z p. Małgorzatą Chwierut), Emilia Kramarczyk z klasy IVB (z p. Magdaleną Kramarczyk), Lena Bibrzycka, Tatiana Marcińska, Amelia Walus, Oliwia Stokłosa, Julia Wloszek, Aleksandra Piętka, Kinga Domżał, Gabriela Bęben (z p. Joanną Miłoń) oraz Natalia Grzesło i Karolina Sokół (z kl.V a.). Stanowisko kulinarne obsługiwały p. Agata Mamica i p. Katarzyna Mendyk. W imprezę zaangażowało się 16 wolontariuszek: z Klubu Wolontariatu prowadzonego w naszej szkole przez p. Monikę Bartosz. Katarzyna Wasilewska, Patrycja Jurecka, Alicja Kolasa, Amelia Bielowicz, Natalia Dziubek, Emilia Noworyta, Maja Ryszka, Emilia Cichy, Zuzanna Wasilewska, Aleksandra Piętoń, Aleksandra Sekunda, Julia Włoszek, Julia Żabińska, Karolina Sokół, Natalia Grzesło i Oliwia Stokłosa pomagały w organizacji imprezy, obsługiwały stoiska z atrakcjami, pop-cornem i watą cukrową. Uczestniczyły również w podliczaniu zebranej do puszek kwoty i spisywaniu protokołu ze zbiórki publicznej.

Rodzicom, nauczycielom, dzieciom i wszystkim wolontariuszom – dziękujemy za wsparcie tej cennej inicjatywy. Nie ma nic piękniejszego niż bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi!

MB

Ola, Hania, Paulina i Nikodem z !a
Międzynarodowy Dzień Kropki
My '8913 września odbyło się spotkanie w ramach akcji MY'89
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.