Projekt DiAMEnT

DiAMEnT– dostrzec i aktywizować możliwości energię, talenty.

Szkoła  zapewniając  bezpieczne i korzystne dla ucznia warunki edukacji, poszanowania praw dziecka i ucznia, realizuje zadania w zakresie przekazywania uczniom rzetelnej wiedzy, kształtowania i doskonalenia umiejętności oraz wychowawczego wspomagania rozwoju osobowego. Głównym celem programu „ Twórczo odkrywam świat” w ramach projektu edukacyjnego  DiAMEnT, który od września realizowany jest w  naszej szkole dla uczniów klas trzecich jest wspieranie twórczego rozwoju dzieci zgodnie z ich  potencjałem i możliwościami w relacji ze środowiskiem społecznym, kulturowym, i przyrodniczym.

Zadaniem programu jest:

· rozwijanie u uczniów dociekliwości poznawczej

· poszukiwanie, odkrywanie i dążenie do osiąganych celów

· rozwijanie samodzielności w wymiarze zarówno indywidualnym, jak i grupowym w  zdobywaniu  wiedzy   i   kształtowaniu umiejętności

· rozbudzanie świadomej użyteczności zdobywanej wiedzy i umiejętności

· kształtowanie odpowiedzialności za siebie i za innych, z którymi przyszło nam dzielić pracę i zabawę

·  kształtowanie umiejętności słuchania innych  i rozumienia ich poglądów, akceptacji różnic między ludźmi, szacunku dla mniejszości i zachowań tolerancyjnych

Program został podzielony na trzy etapy. Do każdego z nich  dobrano szczegółowe zadania edukacyjne, określające specyfikę jego realizacji. Na etapie pierwszym „ Inspiracja” najczęściej pojawiały się zabawy ruchowe, taniec, ekspresja ruchowa i plastyczna. W fazie drugiej „ Otwieranie umysłu” nasza praca koncentruje się na  kształtowaniu twórczych postaw, ćwiczeniach rozwijających wyobraźnię. W trzecim Rozwiązania/Kreacja” będziemy starali się podejmować trudniejsze ćwiczenia i zadania, które będą wymagały od uczestników projektu większej samodzielności w dostrzeganiu i rozwiązywaniu  problemów.

Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"