1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Przedstawicielki Fundacji Rosa odwiedziły naszą szkołę

opis niedostepny
Prelekcja edukacyjna - prowadzi koordynatorka projektu


 

 

 

 


W ramach wyróżnienia w V edycji ogólnopolskiej kampanii „Lekki Tornister” przedstawicielki  Fundacji Rosa odwiedziły naszą szkołę.  Znaleźliśmy się w gronie  pięciu najbardziej zaangażowanych  w rozpowszechnianie profilaktyki chorób układu ruchu placówek spośród ponad 700 zgłoszonych do kampanii. Doceniono naszą  kreatywność i wyjątkowe zaangażowanie w realizację różnorodnych form  edukacji zdrowotnej (programy zdrowotne, konkursy plastyczne, pogadanki z rodzicami) oraz działania na rzecz rozwiązania problemu ciężkich tornistrów. 

Po wspólnym odśpiewaniu „Piosenki o lekkim tornistrze” dyrektor szkoły Joanna Wysogląd przedstawiła przybyłych na spotkanie gości. Następnie uczniowie tańcem  i piosenką udowodnili, że troska o zdrowy kręgosłup to ważna dla wszystkich sprawa

Zespół Lekkiego Tornistra w składzie: koordynatorka projektu pani Wioleta Pietryszyn,   specjalistki do spraw projektu i promocji pani Małgorzata Glińska  i pani Justyna Marszałek, przeprowadził  bardzo interesującą lekcję edukacyjną na temat profilaktyki wad postawy, właściwego wyboru tornistra, jego prawidłowego pakowania i użytkowania.  Konkurencjom towarzyszył gromki doping oraz hasło: Lekki tornister doda ci skrzydeł! Miłą niespodzianką były atrakcyjne nagrody dla  uczestników turnieju edukacyjnego, przygotowane przez Fundację Rosa. Spotkanie okazało się bardzo interesujące dla zaproszonych przedszkolaków, którzy już wkrótce będą wybierać szkolny tornister.   

Na szczególne  uznanie gości zasłużyły plakaty promujące noszenie lekkich tornistrów wykonane wspólnie z rodziną w ramach szkolnego konkursu plastycznego, twórcze opowiadania oraz okolicznościowy numer pisemka „ Kleksik”.

Swoją obecnością zaszczycili nas również: przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Oświęcimiu pani Dorota Kram,  dyrektor CUW Gminy Oświęcim pani Halina Musiał, sołtys Grojca pan Krzysztof Wolak oraz rodzice uczniów.

Emocji nie zabrakło również podczas  akcji ważenia uczniów i ich tornistrów z zawartością oraz pustych. Wyniki pomiaru zostały zapisane i będą poddane analizie. Kartę z wynikiem otrzymał również każdy rodzic.

Zadowolone kręgosłupy u uczniów z Grojca

     W szkole ważymy tornistry już od czternastu lat, prowadzimy gimnastykę korekcyjną odchudzamy piórniki i tornistry, przygotowujemy przedstawienia na ten temat dlatego wiemy, że WYMARZONY TORNISTER UCZNIA JEST LEKKI JAK PIÓRKO.                      

   Bardzo dziękujemy Fundacji Rosa za niezwykłe spotkanie. 

 

 

Taniec  lekkimi tornistrami na plecach - zespół hip hop
opis niedostepny
Ile powinien ważyc plecak ucznia?
Konkurencja prawidłowego pakowania tornistrów
Turniej edukacyjny
Pan Krzysztof Wolak sprawdza wagę przeciążonego tornistra
Wystawa pokonkursowa
II miejsce w konkursie
I miejsce w konkursie
Turniej edukacyjny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Uczniowie wyróżnieni w szkolnej akcji
Uwaga!5 marca została uruchomiona nowa strona internetowa naszej szkoły
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.
Samorząd Uczniowski
Interhead.pl