1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Ratujemy i Uczymy Ratować

opis niedostepny

Już po raz szósty, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej probie bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą ilość osób. Wydarzenie odbywało się w ramach Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować. Wzięło w nim udział łącznie 137 osób, które ćwiczyły na 8 fantomach przekazanych nam przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się z nami niezawodni każdego roku strażacy - ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grojcu: Marcin Sulkiewicz, Chrystian Zdziebko i Damian Wojtala. Nad poprawnością wykonywania próby czuwały także nauczycielki naszej szkoły: Małgorzata Żurawska, Małgorzata Chwierut. Krystyna Jaromin, Katarzyna Mendyk, Agata Mamica i  Joanna Miłoń oraz pani pielęgniarka Joanna Majkut. Pan Jarosław Cieciak  zatroszczył się o nagłośnienie i fotorelację. Do bicia rekordu przystąpiły klasy : Ia, IIa, IIb, IIIa, IVa, IVb i Vb .

Wspaniałą atrakcją dla wszystkich uczestników był pokaz sprzętu i wyposażenia wozu strażackiego przygotowany przez strażaków z OSP w Grojcu.  Podkreślono również znaczenie noszenia elementów odblaskowych i troski o bezpieczeństwo podczas udzielania pomocy.

Słowa podziękowań i gratulacji przekazał dziś wszystkim uczestnikom tegorocznej próby pomysłodawca Jerzy Owsiak. 

Wiemy już, że udało nam się pobić rekord z ubiegłych lat. W tym roku w próbie uczestniczyły 105 902 osoby w zgłoszone w 1402 instytucjach w całej Polsce. Cieszymy się, bardzo, jednak najważniejsze jest przecież to, że uczymy się jak można uratować życie drugiemu człowiekowi.

Bardzo dziękuję za udział i zaangażowanie wszystkim uczestnikom dzisiejszego wydarzenia.

Koordynatorka akcji na terenie szkoły: Małgorzata Chwierut

Zapraszamy do obejrzenia filmiku Ratujemy i uczymy ratować SP Grojec 2018

 

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.
Międzynarodowy sukces uczennicy z naszej szkołyHania Płonka, uczennica naszej szkoły została nagrodzona w XVIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Darujmy światu pokój".
Dzień Chłopaka
Interhead.pl