Ratujemy i Uczymy Ratować

Już po raz szósty, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej probie bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą ilość osób. Wydarzenie odbywało się w ramach Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować. Wzięło w nim udział łącznie 137 osób, które ćwiczyły na 8 fantomach przekazanych nam przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się z nami niezawodni każdego roku strażacy - ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grojcu: Marcin Sulkiewicz, Chrystian Zdziebko i Damian Wojtala. Nad poprawnością wykonywania próby czuwały także nauczycielki naszej szkoły: Małgorzata Żurawska, Małgorzata Chwierut. Krystyna Jaromin, Katarzyna Mendyk, Agata Mamica i  Joanna Miłoń oraz pani pielęgniarka Joanna Majkut. Pan Jarosław Cieciak  zatroszczył się o nagłośnienie i fotorelację. Do bicia rekordu przystąpiły klasy : Ia, IIa, IIb, IIIa, IVa, IVb i Vb .

Wspaniałą atrakcją dla wszystkich uczestników był pokaz sprzętu i wyposażenia wozu strażackiego przygotowany przez strażaków z OSP w Grojcu.  Podkreślono również znaczenie noszenia elementów odblaskowych i troski o bezpieczeństwo podczas udzielania pomocy.

Słowa podziękowań i gratulacji przekazał dziś wszystkim uczestnikom tegorocznej próby pomysłodawca Jerzy Owsiak.

Wiemy już, że udało nam się pobić rekord z ubiegłych lat. W tym roku w próbie uczestniczyły 105 902 osoby w zgłoszone w 1402 instytucjach w całej Polsce. Cieszymy się, bardzo, jednak najważniejsze jest przecież to, że uczymy się jak można uratować życie drugiemu człowiekowi.

Bardzo dziękuję za udział i zaangażowanie wszystkim uczestnikom dzisiejszego wydarzenia.

Koordynatorka akcji na terenie szkoły: Małgorzata Chwierut

Zapraszamy do obejrzenia filmiku Ratujemy i uczymy ratować SP Grojec 2018

NOWY SYSTEM EDUKACJI, KSZTAŁCENIE W LICEACH, TECHNIKACH I SZKOŁACH BRANŻOWYCH, JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH ORAZ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK 2019/2020?, KRYTERIA REKRUTACJI
Szkolny konkurs recytatorski " Kurtyna w górę 2019"