Ratujemy i Uczymy Ratować.

17 października 2016r. od 12.00 - 12.30 uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grojcu przyłączyli się  do ponad 85 000 osób, które wzięły udział w akcji bicia rekordu Guinness World Records w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo - oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób!

Akcję po raz czwarty zorganizowała Fundacja WOŚP, w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować".  Szkoła z Grojca uczestniczyła w tym wydarzeniu również po raz czwarty.  Podczas próby uczniowie promowali także noszenie kamizelek odblaskowych w ramach konkursu „ Odblaskowa Szkoła”. Nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń czuwali nauczyciele instruktorzy przeszkoleni przez Fundację WOŚP: Krystyna Jaromin, Katarzyna Mendyk, Małgorzata Semik, Małgorzata Chwierut, Sebastian Smolarek oraz zaproszeni strażacy - ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grojcu : Jakub Stanik, Marcin Sulkiewicz i Bartosz Jędrzejczyk którzy także przeprowadzili dodatkowe szkolenie wśród uczniów. Swoją obecnością i aktywnym udziałem w próbie bicia rekordu wykazał się także zastępca wójta Gminy Oświęcim pan Mirosław Smolarek. Dyrektor szkoły Joanna Wysogląd z dumą spoglądała na poczynania małych i większych ratowników.

Dzisiejsza data nie jest przypadkowa, bowiem wczoraj (16 października) obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP podziękował dziś wszystkim osobom i instytucjom, które dołączyły do  tego przedsięwzięcia! Szczególne podziękowania skierował  do szkół podstawowych, które posiadając przekazany przez Orkiestrę sprzęt oraz przeszkolonych nauczycieli, włączyły się do akcji i wspólnie z Fundacją WOŚP promowały naukę pierwszej pomocy. Podziękował nauczycielom za całoroczną pracę, za każdą godzinę lekcyjną, która poświęcona jest nauce podstawowych czynności.

Tegoroczna akcja udzielania pierwszej pomocy była pierwszą próbą zdobycia wpisu do Księgi Rekordów GuinnessaAby pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej potrzeba co najmniej 11 841 uczestników. Poprzedni rekord został ustanowiony w Niemczech, wzięło w nim udział 11 840 osób.

Zgodnie z procedurą Biura Guinness World Records, wyniki dzisiejszej próby pobicia rekordu zostaną opublikowane po weryfikacji nadesłanych potwierdzeń.

RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!