Spotkanie z tradycją

W piątek, 16 września 2016, dzieci z naszej szkoły oraz starszaki z grojeckiego przedszkola miały okazję zobaczyć wyjątkowe przedstawienie przygotowane przez zespół „Grojczanie”. Ukazywało ono dawny obrzęd żniwny -  od koszenia zboża poprzez układanie snopków, młóckę cepem, aż po wypiekanie chleba. Inscenizacja oprawiona była śpiewem oraz narracją objaśniającą poszczególne czynności i przeniosła dzieci w czasy oddalone o niemal 100 lat. Pokaz spotkał się z wielkim entuzjazmem dzieci okazanym gromkimi brawami w trakcie i po występie.Raz jeszcze składamy gorące podziękowania "Grojczanom" za tę żywą lekcję historii! Spotkanie z tradycją zorganizowały Magdalena Kramarczyk i Katarzyna Waszkiewicz.

Kółko historyczne na pikniku kawaleryjskim
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).