1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Szkolny Dzień Teatru

Wręczenie nagród i dyplomów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru  odbył się szkole konkurs recytatorski „Kurtyna w górę 2018”. W tym roku recytatorzy z klas II i III zaprosili nas do krainy ulubionych baśni i bajek.

Do udziału w konkursie przystąpiło dziesięć osób: Laura Waszkiewicz (IIIb), Miłosz Grzywa (IIIb), Róża Bakalarska (IIIc), Sandra Waszkiewicz (IIa), Maja Waszkiewicz (IIa), Kinga Domżał  (IIIb)  Emilia Kramarczyk (IIIb), Julia Juranc (IIIb), Gabriela Bęben (IIIb) i Julia Noworyta (IIIb). W roli konferansjerów wystąpili: Daniel Pawełczyk i Maja Sołtysik. Prezentacje uczniów oceniało jury w składzie: Joanna Sałek, Marzena Dudek, Dorota Dudek, Krystyna Jaromin, Małgorzata Żurawska, Małgorzata Semik i organizatorka konkursu Małgorzata Chwierut.  Szczególną uwagę zwracano na  dykcję oraz znajomość i interpretację tekstu. Podczas wręczania pamiątkowych dyplomów i medali przewodnicząca jury Joanna Sałek doceniła zaangażowanie wszystkich uczestników, ciekawy wybór tekstów oraz trafny dobór rekwizytów.

Widzowie w drodze głosowania przyznali Nagrodę  Publiczności. Otrzymała ją Emilia Kramarczyk, która  wspaniale zaprezentowała bajkę pt. „Czerwony Kapturek”.

Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego

„ Kurtyna w górę 2018”

I miejsce: Emilia Kramarczyk  z  IIIb

II miejsce:  Julia Noworyta z IIIb

III miejsce: Gabriela Bęben z IIIb

Wyróżnienia : Laura Waszkiewicz z IIIb i Maja Waszkiewicz z  IIa                   

Wielu uczniów przyszło tego dnia w strojach teatralnych. Podczas zajęć klasa IIIb realizowała program „Pomysłowy rok”.  Uczniowie, którzy od trzech lat pracują w kółku teatralnym  odpowiadali na pytanie : Jak na scenie grają cienie? Zobaczyli film na temat historii teatru cieni, wykonali lalki cieniowe, tworzyli w grupach scenariusze krótkich scenek, które następnie prezentowali  przed publicznością. W szkole zorganizowano także wystawę lalek teatralnych oraz przygotowano gazetki tematyczne.

 

I miejsce- Emilia Kramarczyk -
II miejsce Julia Noworyta z IIIb-
III miejsce Gabriela Bęben z IIIb-
wyróżnienie: Laura Waszkiewicz z klasy IIIb-
Wyróżnienie :Maja Waszkiewicz z IIa-
Róża Bakalarska z IIIc-
Sandra Waszkiewicz z IIa-
Kinga Domżał z IIIb-
Miłosz Grzywa z IIIb-
Recytatorzy
opis niedostepny
Julia Luranc z IIIb-
Jadłospis
Samorząd Uczniowski
Uwaga!5 marca została uruchomiona nowa strona internetowa naszej szkoły
Interhead.pl