1. Strona Główna
 2. O naszej szkole
 3. Biuletyn Informacji Publicznej
 4. Dokumenty szkolne
 5. Wydarzenia
 6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
 7. Kontakt
 8. Rada Rodziców
 9. Mapa Serwisu
 10. RODO

Tropiciele z klas I - III poszukują kreatywności

opis niedostepny

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczą w ogólnopolskim projekcie Fundacji Uniwersytet Dzieci „ Lekcje z klasą. Realizacja zajęć pozwala rozwijać kompetencje społeczne uczniów związane z emocjami, wzajemnymi relacjami oraz twórczym rozwiązywaniem problemów. Wspólnie z Profesorem Szkiełko i  nauczycielkami -  Mistrzami Gry: Małgorzatą Chwierut, Małgorzata Semik, Dorotą Dudek i Krystyną Jaromin dzieci odkrywają dlaczego warto obserwować swoje emocje, nawiązywać dobre stosunki z  innymi ludźmi i uczą się jak stać się pomysłowym człowiekiem. Ważnym elementem programu jest także współpraca z rodzicami.

Mali tropiciele uczestniczą w grze, która przenosi ich w  baśniową podróż i wspólnie poszukują przyczyn zaniku kreatywności na świecie.  Za poprawne wykonanie zadania uczniowie otrzymują karty, które przytwierdzane są do mapy podróży Odwiedzili już Wyspę Emocji, Archipelag Dobrych Relacji i dotarli na Planetę Twórczego Myślenia. Próbowali  odpowiedzieć na następujące pytania: Jak uczyć się szybciej? Jak ludzie przeżywają emocje? Jak wydobywa się emocje? Jak ukryć emocje w filiżance? Kto w rodzinie jest najważniejszy? Czym ludzie różnią się między sobą? Ostatnim etapem gry jest odpowiedź na pytanie  Ile pomysłów mieści się w głowie?

Klasa trzecia z panią Małgorzatą Żurawską  realizuje projekt Matematyka z klasą 2-3, w którym podejmowana jest próba  udowodnienia uczniom, jak przydatna jest ta dziedzina nauki. Poszczególne zajęcia ukazują zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii czy logistyce. Sześć scenariuszy matematycznych jest ze sobą połączonych w cykl za pomocą filmu i animacji. Dzieci w czasie realizacji poszczególnych lekcji oglądają film z udziałem mistrza sportu - Mateusza Kusznierewicza. W projekcie pojawia się również bohaterka - Emilka (rówieśniczka dzieci). Bohaterowie dzielą się swoim doświadczeniem: sportowiec opowiada o tym, jak wygląda jego codzienne życie, a dziewczynka odnajduje w tych opowieściach różne wątki matematyczne, które są pretekstem do wspólnej nauki matematyki. Projekt obejmuje realizację sześciu tematów: Ile kalorii jest w diecie sportowca? Jak obliczyć powierzchnię ringu? Jak obliczyć trasę maratonu? Jak oszacować budżet lodowiska? Jak z trójkątów zaprojektować strój sportowy? Jakie bryły kryją się w stadionie?

 

Tropiciele rozpoczynają podróż zgodnie z mapą - z klasa !a
 Teleportacja! Zaczynamy podróż w poszukiwaniu kreatywności Klasa Iai
Czy można uczyć się szybciej? klasa 1a
Jak wydobywa się emocje? - klasa 1a
Jak wydobywa się emocje? - klasa 1b
Jak wydobywa się emocje? - klasa 1b
Jak ukryć emocje w filiżance?- klasa 1b
Jak ludzie przeżywają emocje? - klasa1b
Jak ukryć emocje w filiżance?- klasa 1a
Jak ukryć emocje w filiżance?- klasa 1a
Czy można uczyć się szybciej? klasa 1a
Czym ludzie różnią się między sobą? - klasa 1a
Jak ludzie przeżywają emocje? - klasa IIa i IIb
Jak ukryć emocje w filiżance?- klasa 2b
Czym ludzie różnią się między sobą? - klasa 2a
Jak ludzie przeżywają emocje ? - klasa 2a
Jak ludzie przeżywają emocje? - klasa 1a
Co można zobaczyć z innej perspektywy?- klasa 1a
Jak ludzie przeżywają emocje? - klasa 2b
Kto w rodzinie jest najważniejszy? - klasa 2b
Jak ukryć emocje w filiżance?- klasa 2a
Czym ludzie różnią się między sobą? - klasa 2b
Czym ludzie różnią się między sobą? - klasa 1a
Zakończenie udziału w projekcje klasa !a
Klasa !a
opis niedostepny
Klasa 2 b - Zakończenie udziału w programie
Klasa 2 b - Zakończenie udziału w programie
Klasa 2b Zakończenie udziału w programie
Klasa 2 b - Zakończenie udziału w programie
Uwaga!5 marca została uruchomiona nowa strona internetowa naszej szkoły
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.
Samorząd Uczniowski
Interhead.pl