Tropiciele z klas I - III poszukują kreatywności

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczą w ogólnopolskim projekcie Fundacji Uniwersytet Dzieci „ Lekcje z klasą. Realizacja zajęć pozwala rozwijać kompetencje społeczne uczniów związane z emocjami, wzajemnymi relacjami oraz twórczym rozwiązywaniem problemów. Wspólnie z Profesorem Szkiełko i  nauczycielkami -  Mistrzami Gry: Małgorzatą Chwierut, Małgorzata Semik, Dorotą Dudek i Krystyną Jaromin dzieci odkrywają dlaczego warto obserwować swoje emocje, nawiązywać dobre stosunki z  innymi ludźmi i uczą się jak stać się pomysłowym człowiekiem. Ważnym elementem programu jest także współpraca z rodzicami.

Mali tropiciele uczestniczą w grze, która przenosi ich w  baśniową podróż i wspólnie poszukują przyczyn zaniku kreatywności na świecie.  Za poprawne wykonanie zadania uczniowie otrzymują karty, które przytwierdzane są do mapy podróży Odwiedzili już Wyspę Emocji, Archipelag Dobrych Relacji i dotarli na Planetę Twórczego Myślenia. Próbowali  odpowiedzieć na następujące pytania: Jak uczyć się szybciej? Jak ludzie przeżywają emocje? Jak wydobywa się emocje? Jak ukryć emocje w filiżance? Kto w rodzinie jest najważniejszy? Czym ludzie różnią się między sobą? Ostatnim etapem gry jest odpowiedź na pytanie  Ile pomysłów mieści się w głowie?

Klasa trzecia z panią Małgorzatą Żurawską  realizuje projekt Matematyka z klasą 2-3, w którym podejmowana jest próba  udowodnienia uczniom, jak przydatna jest ta dziedzina nauki. Poszczególne zajęcia ukazują zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii czy logistyce. Sześć scenariuszy matematycznych jest ze sobą połączonych w cykl za pomocą filmu i animacji. Dzieci w czasie realizacji poszczególnych lekcji oglądają film z udziałem mistrza sportu - Mateusza Kusznierewicza. W projekcie pojawia się również bohaterka - Emilka (rówieśniczka dzieci). Bohaterowie dzielą się swoim doświadczeniem: sportowiec opowiada o tym, jak wygląda jego codzienne życie, a dziewczynka odnajduje w tych opowieściach różne wątki matematyczne, które są pretekstem do wspólnej nauki matematyki. Projekt obejmuje realizację sześciu tematów: Ile kalorii jest w diecie sportowca? Jak obliczyć powierzchnię ringu? Jak obliczyć trasę maratonu? Jak oszacować budżet lodowiska? Jak z trójkątów zaprojektować strój sportowy? Jakie bryły kryją się w stadionie?

Tropiciele rozpoczynają podróż zgodnie z mapą  - z klasa !a
Jak ukryć emocje w filiżance?-  klasa  2a
Czym ludzie różnią się między sobą? - klasa 2b
Czym ludzie różnią się między sobą? - klasa 1a
Zakończenie udziału w projekcje  klasa !a
Klasa !a
Klasa 2 b -  Zakończenie udziału w programie
Klasa 2b Zakończenie udziału w programie
Klasa 2 b -  Zakończenie udziału w programie
My '8913 września odbyło się spotkanie w ramach akcji MY'89
Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.
Nowy rok szkolny rozpoczęty!2 września wróciliśmy do szkoły.