Uczniowie upamiętnili 73. rocznicę powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia mija 75. rocznica powstania w getcie warszawskim. W słoneczny kwietniowy dzień pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Grojcu wraz z klasą III b i jej wychowawczynią Małgorzatą Chwierut, przeszli ulicami Grojca i przypominali napotkanym mieszkańcom o dzisiejszej rocznicy. Przypinali im własnoręcznie wykonane  żółte żonkile – symbol powstania w getcie warszawskim. Kwiaty pamięci zostały również przypięte nauczycielom i pracownikom szkoły. Na szkolnej tablicy pojawił się napis:

„Żeby było mniej zła, trzeba czynić więcej dobra”.

Uczniowie klasy III b uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez  panią Katarzynę Chowaniec-Bakalarską z Gminnej Biblioteki Publicznej w Grojcu. Zobaczyli prezentację multimedialną, zapoznali się z literaturą,  wysłuchali pogadanki  na temat getta i czasów, w których przyszło ludziom wtedy żyć.  Po zajęciach wykonali także interesujące prace plastyczne, które zaprezentowane zostały na korytarzu szkolnym.

Ogólnopolska akcja powtarzana jest przez Bibliotekę wspólnie z  MDSM w Oświęcimiu już trzeci raz po to, by ocalić od zapomnienia ludzi, którzy zginęli w bohaterskiej walce podczas powstania. Mali wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w niej po raz drugi.

Wystawa prac uczniów na korytarzu szkolnym
autorka pracy: Gabrysia Bęben z IIIb
Autorka pracy:: Eemilia Kramarczyk
Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
Kółko historyczne na pikniku kawaleryjskim