1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Uczniowie upamiętnili 73. rocznicę powstania w getcie warszawskim

opis niedostepny

19 kwietnia mija 75. rocznica powstania w getcie warszawskim. W słoneczny kwietniowy dzień pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Grojcu wraz z klasą III b i jej wychowawczynią Małgorzatą Chwierut, przeszli ulicami Grojca i przypominali napotkanym mieszkańcom o dzisiejszej rocznicy. Przypinali im własnoręcznie wykonane  żółte żonkile – symbol powstania w getcie warszawskim. Kwiaty pamięci zostały również przypięte nauczycielom i pracownikom szkoły. Na szkolnej tablicy pojawił się napis:

     „Żeby było mniej zła, trzeba czynić więcej dobra”.   

Uczniowie klasy III b uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez  panią Katarzynę Chowaniec-Bakalarską z Gminnej Biblioteki Publicznej w Grojcu. Zobaczyli prezentację multimedialną, zapoznali się z literaturą,  wysłuchali pogadanki  na temat getta i czasów, w których przyszło ludziom wtedy żyć.  Po zajęciach wykonali także interesujące prace plastyczne, które zaprezentowane zostały na korytarzu szkolnym.

 

  Ogólnopolska akcja powtarzana jest przez Bibliotekę wspólnie z  MDSM w Oświęcimiu już trzeci raz po to, by ocalić od zapomnienia ludzi, którzy zginęli w bohaterskiej walce podczas powstania. Mali wolontariusze z naszej szkoły uczestniczyli w niej po raz drugi.

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Wystawa prac uczniów na korytarzu szkolnym
autorka pracy: Gabrysia Bęben z IIIb
Autorka pracy:: Eemilia Kramarczyk
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.
Jadłospis
Samorząd Uczniowski
Interhead.pl