1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

opis niedostepny

29 września 2017 roku w Szkole Podstawowej im Henryka Sienkiewicza w Grojcu odbył się 7. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Działania uczniów obejmowały trzy obszary:

·         sprawdzenie, w jakim stopniu uczniowie klas III- VII opanowali tabliczkę mnożenia,

·         sprawdzenie znajomości tabliczki mnożenia przez mieszkańców naszej okolicy

·         przygotowanie poczęstunku dla uczniów, którzy uzyskali tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA i otrzymali medal – w tym roku była to niebieska sowa.

 

             W szkole od samego rana  dało się wyczuć atmosferę oczekiwania. Uczniowie mieli przecież już o godzinie 8.00 sprawdzać swoją znajomość tabliczki mnożenia. Miłą niespodzianką dla klas trzecich była nowina, że oni również mogą brać udział w testach. Pytania opracowane specjalnie dla nich musiały być  zgodne z nową podstawą programową. Na 56 uczniów – 21 zostało  EKSPERTAMI.

    Samorząd Uczniowski przygotował smakowite stanowiska dla ekspertów. Każdy uczeń, który zdobył ten tytuł, przychodząc z odznaką, mógł odebrać  kawałek ulubionej czekolady, ciasta bądź babeczkę.

            O godzinie 9.30 dwie klasy wybrały się w plener. Uczniowie ubrani w kamizelki odblaskowe, z transparentami, zestawami pytań i orderami z ochotą maszerowali po ulicach Grojca. W tym roku uczniowie jako cel wizyty wybrali aptekę i pasiekę  „Malwa”. Wcześniej bardziej operatywne osoby, oczywiście, uzyskały zgodę na te nietypowe odwiedziny. Po drodze, starym zwyczajem, prosiliśmy spotkane osoby, aby wzięły udział w akcji. Dzieci w odblaskach zwracają na siebie uwagę i łatwiej jest im nawiązać rozmowę. Nawet kierowcy zatrzymywali się i z zaciekawieniem przyglądali, jak uczniowie odpytują przechodniów. Niektórzy sami chętnie poddawali się sprawdzianowi i znakomicie odpowiadali. Dzieci dały wyraz swojej wyrozumiałości i życzliwości. W sytuacjach, gdy ktoś się mylił,  pomagały, dając instrukcje, w jaki sposób uzyskać prawidłowy wynik. Cieszyły się z każdego rozdanego orderu. Przepytywały nawet ludzi, którzy robili więźbę na dachu. Panowie sami zagadnęli, widząc, że dzieci zapraszają przechodniów do wspólnej zabawy. Uczniowie z drogi  zadawały głośno pytania, a panowie odpowiadali. Wszyscy mieli  dobrą zabawę.

W pasiece order zdobył pszczelarz – pan Zych. Młodzi goście wpisali się do księgi pamiątkowej i zrobili wspólne zdjęcie z gospodarzem. Zwiedzali ogród, w którym znajdują się przeróżne ule i obserwowali, czym zajmują się pszczoły. Pan Zych opowiadał o życiu owadów, pokazywał, w jaki sposób przenoszą pyłek do ula. Dzieci dostały do skosztowania miód z plastra świeżo wyciągniętego z ula. Wszyscy zajadaliśmy się naturalną słodyczą. Każdy z nas miał wiele pytań. Gospodarz odpowiadał na wszystkie i na koniec wziął całą grupę do swojej pracowni i pokazał nowoczesną wirówkę do miodu. Wytłumaczył bardzo dokładnie, jak ona działa. Wracaliśmy do szkoły zachwyceni żywą lekcją przyrody. Dzieci rozmawiały o swoich przeżyciach. Każdy zwrócił uwagę na coś innego i chętnie dzielił się spostrzeżeniami.

           VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był pełen emocji. Dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie imprezy. Gratulujemy EKSPERTOM  i zachęcamy wszystkie dzieci do przypominania sobie tabliczki mnożenia podczas gier i zabaw. Wszystko po to, aby potem, w takim dniu jak ten, śpiewająco zdać egzamin  i zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. 

 

 

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Eksperci tabliczki mnożenia z klas trzecich
opis niedostepny
opis niedostepny
Eksperci tabliczki mnożenia
Samorząd Uczniowski
Uwaga!5 marca została uruchomiona nowa strona internetowa naszej szkoły
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.
Interhead.pl