WOŚP zagra w Grojcu

14 stycznia 2018 roku po raz dwudziesty szósty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do ogólnopolskiej akcji włączył się Szkolny Klub Wolontariatu działający pod opieką Moniki Bartosz. Hasłem 26. Finału jest: "Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Na ulicach Grojca będą kwestowały cztery wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej im. Henryka w Grojcu: Alicja Kolasa, Katarzyna Wasilewska, Patrycja Jurecka oraz Zuzanna Równicka.
Oświęcimski sztab WOŚP - nr 146 - będzie działał tradycyjnie w Oświęcimskim Centrum Kultury. Od godziny 10:00 uruchomiony zostanie sklepik oraz kawiarenka oferująca domowe ciasto, drożdżówki i ciepłe napoje, piernikowe serca oraz losy, które zostaną wylosowane przed "Światełkiem do nieba". Dzieci będą mogły pomalować twarze i spróbować szczęścia w kole fortuny. Oświęcimski Klub Modelarzy Kolejowych "Piętrusek" prezentować będzie makietę kolejową, a Club Fitness 24 zaproponuje aktywne wspieranie finału.
O godzinie 16:00 w sali widowiskowej zagrają: Walk z Oświęcimia (rock), Weronika Boińska Trio z Oświęcimia (muzyka akustyczna/folk), Deep Shadow (rock) i Natty Dead z Krakowa (reggae/ska). Wejście na koncert 5 zł (w całości przeznaczone na rzecz WOŚP).
O godzinie 20:00 tradycyjnie rozbłyśnie "Światełko do nieba".
Pieniądze zebrane w dniu finału ze wszystkich działań oświęcimskiego sztabu będą przekazane w całości na rzecz Fundacji WOŚP.
Sponsorzy finału:
Fabryka Maszyn i Urządzeń „Omag”, „Plantpol” Zaborze, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej

RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!
Biała Szkola