Wiwat Maj, Trzeci Maj!

29  kwietnia 2016 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się ona od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.

Piosenka " Polska flaga" przypomniała o zbliżającym się Dniu Flagi. Śpiew połączony z krótkim tańcem z flagą zachęcał do pamiętania o symbolach narodowych. Następnie uczniowie klasy 1a pod kierunkiem pań Małgorzaty Semik i  Marzeny Dudek  pięknie zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawiono  słowem i piosenką lekcję z historii naszego kraju - od wyboru na  króla Stanisława Augusta Poniatowskiego do uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Całość ubarwiły wzruszające pieśni patriotyczne wyśpiewane przez  szkolny chórek oraz dostojny  taniec " Polonez" zaprezentowany przez tancerzy z  kółka prowadzonego przez p. Jarosława Cieciaka.

O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.