Wizyta w Skansenie Pszczelarskim w Grojcu

Podczas wizyty w Skansenie Pszczelarstwa pana  Krzysztofa Zycha   uczniowie zdobyli wiele cennych informacji na temat życia pszczół, podziwiali zabytkowe i współczesneule oraz  narzędzia niezbędne przy produkcji miodu. Wzięli udział w warsztatach " Pracowite pszczólki" , podczas których pod czujnym okiem doświadczonego bartnika przygotowywali formy, wypełniali je pszczelim woskiem i z niecierpliwością czekali na efekty wspólnej pracy. Radość tworzenia była ogromna. Wokół unosił się ciepły i kojacy zapach miodu. Po kilkunastu minutach świece były gotowe. Wyglądały pięknie. Podczas drogi powrotnej uczniowie z dumą prezentowali je napotykanym mieszkańcom Grojca. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji  unijnego projektu   "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy".

Jak powstaje pszczeli wosk ?
Wybieramy formy do odlewu swiec
W tworzeniu świeć pomaga bartnik Krzysztof Zych
Z niecierpliwością czekamy na efekty pracy
Dziękujemy za cierpliwość i wspaniałe warsztaty
Kolekcja uli jest imponująca.
Udało się. Wiemy i umiemy więcej! Nasze swiece są pachnące i piekne.
Biała Szkola
RAZEM NA ŚWIĘTA!
Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"