Wycieczka do Ustronia

9 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo- turystycznej do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Została ona zorganizowana jako nagroda dla uczniów, którzy zaprezentowali piękny program artystyczny podczas Spotkania Noworocznego Gminy Oświęcim. Fundatorem wycieczki był Urząd Gminy Oświęcim.

W wycieczce wzięli udział uczniowie klasy IIb, IIIb, IV i Va. Głównym punktem programu była wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek, w którym uczestnicy spotkali się oko w oko z różnymi gatunkami leśnych zwierząt. Niektóre z nich można było nawet pogłaskać. Wielką atrakcją był także pokaz lotów ptaków drapieżnych. Uczniowie podziwiali piękno myszołowa, pustułki, sokoła, agui, orła bielika i kilku gatunków sów. Niektórzy mogli nawet poczuć muśnięcie ich skrzydeł. Ogromne wrażenie wywarł na wszystkich lot sokoła, który "spadał" z wielką prędkością na wypatrzoną zdobycz. Po pokazie uczestnicy wycieczki mogli wziąć na rękę aguję  i zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie. Wizytę w parku zakończono na placu zabaw. Później autokar wspiął się wąską drogą na Równicę, skąd rozpościerała się przepiękna panorama gór.

Wycieczka na długo pozostanie w pamięci jej uczestników, którzy wiedzą już, że sowy w dzień wcale nie śpią i potrafią z odległości kilku metrów usłyszeć  bicie serca  czy oddech myszy.

RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"