1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Wycieczka do Ustronia

opis niedostepny

    9 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo- turystycznej do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Została ona zorganizowana jako nagroda dla uczniów, którzy zaprezentowali piękny program artystyczny podczas Spotkania Noworocznego Gminy Oświęcim. Fundatorem wycieczki był Urząd Gminy Oświęcim. 

W wycieczce wzięli udział uczniowie klasy IIb, IIIb, IV i Va. Głównym punktem programu była wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek, w którym uczestnicy spotkali się oko w oko z różnymi gatunkami leśnych zwierząt. Niektóre z nich można było nawet pogłaskać. Wielką atrakcją był także pokaz lotów ptaków drapieżnych. Uczniowie podziwiali piękno myszołowa, pustułki, sokoła, agui, orła bielika i kilku gatunków sów. Niektórzy mogli nawet poczuć muśnięcie ich skrzydeł. Ogromne wrażenie wywarł na wszystkich lot sokoła, który "spadał" z wielką prędkością na wypatrzoną zdobycz. Po pokazie uczestnicy wycieczki mogli wziąć na rękę aguję  i zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie. Wizytę w parku zakończono na placu zabaw. Później autokar wspiął się wąską drogą na Równicę, skąd rozpościerała się przepiękna panorama gór.

Wycieczka na długo pozostanie w pamięci jej uczestników, którzy wiedzą już, że sowy w dzień wcale nie śpią i potrafią z odległości kilku metrów usłyszeć  bicie serca  czy oddech myszy.


opis niedostepny
opis niedostepny
Dzień Ziemniaka
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.
Samorząd Uczniowski
Interhead.pl