Wycieczka do Zatorlandu

W miniony czwartek, 4 października, klasy czwarte wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Zatorlandu. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania domku do góry nogami. Każdy z uśmiechem na twarzy zerkał na pokoje w domu na opak. Kolejnym punktem na naszej liście był seans w kinie 5D. Obejrzeliśmy życie dinozaurów z niezwykłej perspektywy. Momentami było groźnie więc niektórzy zamykali oczy. Były też piski i wrzaski kiedy mieliśmy wrażenie, że meteoryt w nas uderzy. Podczas naszej wycieczki zwiedziliśmy Pak Owadów, w którym znajdują się insekty ludzkich rozmiarów oraz Park Mitologii, w którym skorzystaliśmy z rejsu tramwajem wodnym i poznaliśmy istotne fakty dotyczące bogów greckich. Przez Park Dinozaurów przeprowadziła nas pani przewodnik, która niezwykle interesująco opowiadała nam o cechach dinozaurów.  Atrakcją Parku był „siusiający” dinozaur oraz Argentynozaur – największy na świecie ruchomy dinozaur. Następnie udaliśmy się na warsztaty paleontologiczne. Każdy uczestnik musiał samodzielnie wydobyć szkielet dinozaura z gipsowej kostki. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy, ale jak się okazało nie było to łatwe zadanie. Efekty ciężkiej pracy widać było na ubraniach, a nawet twarzach młodych podróżników. Na koniec naszej wycieczki pojechaliśmy ciuchcią do Karczmy River Park na kiełbaski. Po posiłku zrobiliśmy zakupy w sklepiku z pamiątkami i udaliśmy się w podróż powrotną do Grojca. Okazuje się, że nie trzeba daleko jechać, żeby doświadczyć interesujących przygód.

Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"
RAZEM NA ŚWIĘTA!
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.