Wycieczka klas III i IV do Warszawy

Trzy dni spędzili w Warszawie uczniowie klas IIIa, IIIb i IV. Program wycieczki był bogaty i  obejmował   wiele   atrakcji   stolicy.   Pierwszego  dnia  zobaczyli  oni  Grób Nieznanego Żołnierza,  spacerowali   po Ogrodzie Saskim, podziwiając  roślinność i  fontannę.  Później podczas  przechadzki  dotarli  do  Uniwersytetu  Warszawskiego, Pałacu Prezydenckiego, przed  którym  zobaczyli  pomnik  księcia  Józefa  Poniatowskiego,  poznali  także ciekawą wojenną historię związaną z pomnikiem Mikołaja Kopernika. Następnie odbyli przejażdżkę staromiejską kolejką, z której wagoników podziwiali atrakcje Starego i Nowego Miasta w tym  oczywiście  Kolumnę  Zygmunta  i  Zamek   Królewski. Pod  koniec  pierwszego dnia wycieczka  dotarła   na Powązki,  by  choć chwilę zadumać  się  nad   grobami   sławnych   i zasłużonych Polaków. Drugiego dnia zachwyciły uczniów urokliwe  Królewskie  Łazienki. Wiele  emocji   dostarczyło  oglądanie  przechadzających  się  dostojnych pawi i karmienie energicznych wiewiórek. Uczniowie  odwiedzili  też  Belweder,  a  później  wyjechali na 33 piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd oglądali panoramę Warszawy. Uczniowie odbyli także krótką  przechadzkę  po  Złotych  Tarasach, a  na  koniec  wieczorny spacer po Starówce. Ostatniego dnia  uczestnicy  wycieczki  dotarli  do Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędzili ciekawie   czas,   eksperymentując  na    wybranych   przez  siebie   stanowiskach.  Później pożegnali  się  z  centrum  Warszawy, odwiedzając Muzeum Techniki i na koniec dotarli do Wilanowa, tam  mogli  zobaczyć  rezydencję  Jana III Sobieskiego. Wycieczka dostarczyła wszystkim uczniom niezapomnianych wrażeń!

Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!
Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"